Komentari 42

Džoker Morata Juveu je donio kup, a Mandži savršen poklon

6

Mario Mandžukić slavi dvostruku krunu u Italiji na dan kada slavi 30. rođendan. Juventus je u Rimu pobijedio Milan 1-0 golom Álvara Morate deset minuta prije kraja produžetaka

Juventus je postao prva momčad koja je obranila dvostruku krunu u Italiji svladavši Milan u finalu talijanskog kupa u Rimu 1-0. Gol odluke zabio je španjolski napadač Álvaro Morata u 110. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je za pobjednički sastav odigrao svih 120 minuta finala, priskrbio si je tako fantastičan poklon za 30. rođendan.

Milan je tijekom utakmice općenito bio konkretniji i bolji protivnik, ali nije konkretizirao svoje šanse, a Massimiliano Allegri pogodio je s džokerom s klupe Moratom koji je deset minuta prije kraja pospremio u mrežu dodavanje Juana Cuadrada.

"Stara dama" je 11. osvojenim kupom pobjegla drugoplasiranoj Romi na vječnoj ljestvici koja je drugoplasirana s devet naslova, a Milan je porazom u finalu ujedno ostao i bez europskog nogometa sljedeće sezone. Zahvaljujući trijumfu Juvea, u kvalifikacije Europske lige prvi put u povijesti ide šestoplasirani sastav Serie A Sassuolo hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka.