Komentari 12

Gol Perice u pobjedi Udinesea, Ivan Jurić slavio kod Crotonea

1

Brojni hrvatski nogometaši bili su u akciji u Serie A u nedjelju. Najviše se istaknuo Stipe Perica postigavši gol u pobjedi Udinesea. Perišićev i Brozovićev Inter opet se nije proslavio

Hrvatski napadač Stipe Perica bio je strijelac za Udinese u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Empolija u 2. kolu talijanskog prvenstva. Škabrnjanin je u petoj minuti sudačke nadoknade potvrdio slavlje svoje momčadi.

Perica je u igru ušao u 64. minuti, dok je Andrija Balić odgledao pobjedu svojih suigrača s klupe. Udinese je poveo već u trećoj minuti preko Felipea.

Hrvoje Milić i Nikola Kalinić odigrali su svih 90 minuta, dok je Milan Badelj u igru ušao već u 8. minuti umjesto ozlijeđenog Vecina u minimalnoj domaćoj pobjedi Fiorentine protiv Chieva 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Sánchez (28').

Inter je na svom terenu odigrao skromnih 1-1 (0-0) protiv Palerma. Gosti su poveli golom Rispolija (48'), a izjednačio je Icardi (72').

Josip Posavec branio je svih 90 minuta za Palermo, dok je Ivan Perišić igrao za Inter do 68. minute. Marcelo Brozović ostao je na klupi Intera, kao i Mato Jajalo na klupi Palerma.

Mario Budimir je u domaćoj pobjedi Sampdorije protiv Atalante 2-1 sudjelovao od 74. minute.

Genoa hrvatskog trenera Ivana Jurića kao gost u Pescari svladala je njegov prošlosezonski klub Crotone 3-1 (0-1).

Nakon dva kola po maksimalnih šest bodova imaju Genoa, Juventus, Sampdoria i Sassuolo.

Serie A, 2. kolo:

• Lazio - Juventus 0-1 (Khedira 66)
  • Napoli - Milan 4-2 (Milik 18, 33, Callejon 74, 90+3 / Niang 51, Suso 55)
  • Inter - Palermo 1-1 (Icardi 72 / Rispoli 48)
  • Cagliari - Roma 2-2 (Borriello 56, Sau 87 / Perotti 6-11m, Strootman 46)
  • Torino - Bologna 5-1 (Belotti 28, 38, 88, Martínez 53, Baselli 80 / Taider 32)
  • Fiorentina - Chievo 1-0 (Sanchez 28)
  • Udinese - Empoli 2-0 (Felipe 3, Perica 90+5)
  • Crotone - Genoa 1-3 (Palladino 34 / Gakpe 51, Pavoletti 55, 64)
  • Sampdoria - Atalanta 2-1 (Quagliarella 35-11m, E. Barreto 45 / Kessie 27)
  • Sassuolo - Pescara 2-1 (Defrel 38, Berardi 67 / Manaj 81)