Komentari 139

Hajduk je izgubio i od Wisle, ozlijedili se Roguljić i Prskalo

1

Splićani su bili bolja momčad, a onda su poraženi zbog neozbiljnosti ukrajinskog braniča Maksima Bilija. Koji je odlučio driblati pred svojim golom i za to je kažnjen

Hajduk je doživio još jedan poraz na pripremama u turskom Beleku. Momčad Damira Burića danas je minimalno poražena (1-0) od Wisle Krakow, sedmoplasirane družine poljske Ekstraklase.

Splićani su bili bolja momčad, prijetili i dominirali, a onda na koncu su poraženi zbog neozbiljnosti ukrajinskog braniča Maksima Biljija koji je odlučio driblati pred svojim vratima. No Damira Burića od ovog poraza više muče ozljede Ante Roguljića i Ivana Prskala koji su morali napustiti igru...

Prvu ozbiljniju prigodu Hajduk je imao u 12. minuti. Roguljić je lijepo prošao kroz sredinu i snažno tukao s ruba kaznenog prostora, no gostujući vratar je uz puno muke loptu odbio u korner. Ubrzo su na drugoj strani zaprijetili i Poljaci, šutirao je Rafael Crivellaro, a lopta prohujala pored vratnice.

Ni Damir Burić nije imao sreće u prijateljskom ogledu s Wislom, već u 31. minuti utakmicu je zbog ozljede morao napustiti Ante Roguljić. Koji se prilično dopao u prvih pola sata igre. Hajduk je do odmora mogao do vodstva, ali je udarce Aretage i Mujana obranio poljski golmana. A u samoj završnici prvoga dijela Mastelić je na drugoj stativi promašio veliki zicer.

Hajduk je bolje otvorio nastavak susreta, već u 50. minuti Mujan je u izglednoj situaciji pogodio stativu. Svojih su prigoda imali i Poljaci, a čisti zicer u 75. minuti promašio je Marszalik koji je izašao sam na Leticu, no gađao pored vratnice.

Wisla je u 81. minuti stigla do vodstva. I to zbog prilično neozbiljne reakcije Maksima Bilija. Ukrajinski branič pokušavao je driblati pred svojim vratima, to je napravio neuspješno. Loptu mu je oduzeo Rafael Crivellaro, odigrao za Jakuba Bartosza koji lakoćom vara mladog vratara Leticu...

Splićani su danas imali veliku i bučnu podršku Torcide koja ovaj put u nijednom trenutku nije vrijeđala igrače Hajduka.

Hajduk (4-2-3-1): Grbić (od 46. Letica) - Mastelić, Bilji, Nižić (od 70. Franić), Pejić - Simonović, Juranović - Mujan (od 59. Tudor), Roguljić (od 31. Jefferson), Prskalo - Arteaga.