Komentari 4

Hrvatski rukometaši na pijesku u finalu SP-a na prvake svijeta

1

Hrvatska muška reprezentacija plasirala se u finale Svjetskog prvenstva rukometa na pijesku. U Budimpešti je Hrvatska u polufinalu pobijedila domaćina 2-1 u setovima i izborila borbu za zlato s Brazilom

Ne znam, bez teksta sam još uvijek, dojmovi se još nisu slegli. Bio je jako jako zahtjevan psihički ovaj shootout, kao što se vidjelo išlo se i nakon pete serije, išli smo jedan za jedan. Počeli smo onako kako smo se dogovorili, da jako krenemo, da dobijemo prvi set. Drugi set moram priznat da su nas iznenadili s obranom, dobro su to odigrali, a mi se nismo baš snašli. Na raspucavanju smo jednostavno znali da ćemo pobijediti jer nam je tako na ovom prvenstvu, rekao je kapetan hrvatske reprezentacije rukometa na pijesku Ivan Jurić.

Hrvatski su se pjeskaši plasirali u finale SP-a u Budimpešti pobjedom protiv domaćina Mađarske 2-1 u setovima (17-14, 12-21, 11-10) . Unatoč kiši i terenu po kojem je bilo teško igrati, navijači su mogli uživati u utakmici punoj napetosti, a pitanje pobjednika riješilo se tek zlatnim golom.

- Iz godine u godinu pokazujemo karakter. Pobjeđujemo kad je najteže. Krenuli smo u raspucavanja s jednim promašajem, ali smo se uspjeli vratiti. Zaista smo karakterno čudo, ali uvjeti stvarno nisu za rukomet na pijesku… Pljusak, mokra lopta, kaljuža. Zaista će dvije najbolje ekipe igrati u finalu - rekao je Ivan Dumenčić koji je i zabio odlučujući gol u raspucavanju.

U finalu (nedjelja, 19 sati) će Hrvatska igrati protiv svjetskog prvaka Brazila koji ih je pobijedio u finalu i prije dvije godine u Recifeu 2-1 u setovima. Sad je vrijeme da im uzvrate i uzmu naslov svjetskog prvaka.