Komentari 4

Jajalo zabio krasan slobodnjak, Babacar slomio Palermova srca

1

Fiorentina je u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 15. kola Serie A pobijedila Palermo 2-1 zahvaljujući golu Khoume Babacara u sudačkoj nadoknadi. Gol za poraženu momčad zabio je zaboravljeni "vatreni" Mato Jajalo

Bivši hrvatski reprezentativac Mato Jajalo zabio je krasan gol za Palermo, ali nije bio dovoljan za pozitivan rezultat. Sicilijanci su pretrpjeli sedmi uzastopni poraz u Serie A na gostovanju kod Fiorentine golom Babacara u trećoj minuti nadoknade za 2-1.

Federico Bernardeschi doveo je "viole" u vodstvo iz penala u 33. minuti nakon što je Haitam Alesami igrao rukom. Fiorentina je mogla riješiti pitanje pobjednika već do predaha, ali iskazao se Josip Posavec obranivši nekoliko sjajnih prilika za domaćine. Osim toga, sudac Piero Giacomelli poništio je dva gola domaćinima.

U četvrtoj minuti nastavka gol za izjednačenje zabio je Jajalo. Sadašnji član bosanskohercegovačke A-vrste, koji je ubilježio jedan nastup za "vatrene" u prijateljskoj utakmici protiv Argentine 2014., briljantno je pogodio iz slobodnjaka s 20-ak metara.

Jajalu je to drugi gol u trećoj sezoni u Palermu. Zanimljivo, i prvi je, još prije godinu i pol dana, također zabio Fiorentini. I taj je bio vrlo lijep.

Fiorentina je do ove utakmice bila nanizala četiri uzastopna prvenstvena remija kod kuće te dva poraza u posljednje dvije utakmice, a prekid neugodnog niza donio je Khouma Babacar glavom nakon kornera duboko u dodanom vremenu.

Nikola Kalinić odigrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu, Milan Badelj ušao je u 67. minuti i zaradio žuti karton, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi. Jajalo je na drugoj strani igrao do 87. minute, a Posavec je branio čitavu utakmicu.

"Viole" su ovom pobjedom napredovale na osmo mjesto ljestvice s 23 boda, a Palermo je ostao zakucan za dno sa svega šest bodova i jednom pobjedom u 15 utakmica.