Komentari 6

Kako Dinamo može do izravnog plasmana u Europsku ligu? Evo što se sada mora sve poklopiti

Dinamo je zbog toga sinoć morao navijati za Fenerbahče i PAOK, ali oba kluba su ispala u četvrtfinalima. Fener je ispao od Olympiakosa na penale, dok je Club Brugge bio bolji od PAOK-a s ukupnih 3-0

Dinamo ima priliku sljedeće sezone preskočiti europske kvalifikacije. Ako modri ne budu prvaci, Dinamo kao viceprvak ili osvajač kupa može imati direktan plasman u Europsku ligu. Za to je potrebno da bude klub s najvećim koeficijentom u kvalifikacijama Europa lige te da Konferencijsku ligu osvoji klub koji kroz domaće prvenstvo osigura plasman u Ligu prvaka ili u grupnu fazu Europa lige.

VIDEO Livi čudesnom obranom penala držao svoju momčad, ali nije imao pomoć suigrača

Dinamo je zbog toga sinoć morao navijati za Fenerbahče i PAOK, ali oba kluba su ispala u četvrtfinalima. Fener je ispao od Olympiakosa na penale, dok je Club Brugge bio bolji od PAOK-a s ukupnih 3-0. Dinamu prema trenutnoj situaciji odgovara samo da Aston Villa osvoji Konferencijsku ligu. Fiorentina ako osvoji to natjecanje, mora i talijanski kup kako bi Dinamo izravno prošao u Europa ligu. Club Brugge mora biti barem drugi u Belgiji, a trenutno je treći, dok Olympiakos mora osvojiti grčko prvenstvo, a trenutno je četvrti.

Dinamova logika oko Vidovića: Ostaviti ga još jednu sezonu, pa Bayernu dati igrača od 10 mil. €
Dinamova logika oko Vidovića: Ostaviti ga još jednu sezonu, pa Bayernu dati igrača od 10  mil. €

Dinamo ima problem i s nizozemskim velikanom Ajaxom. Nizozemci imaju veći koeficijent od Dinama i moraju ostati bez Europske lige, ako Dinamo želi izboriti izravan plasman. Za Dinamo bi idealan sceanrij bio da Feyenoord osvoji kup u finalu protiv NEC-a i Ajax na kraju sezone ne bude bolje plasiran od šestog mjesta ili da NEC osvoji kup i Ajax na kraju sezone ne bude bolje plasiran od petog mjesta