Komentari 4

Kova ušao s klupe i 'požutio', Rüdiger je spasio Chelsea...

1

U prvom dvoboju 25. kola engleske Premier lige Leicester i Chelsea odigrali su 2-2 (0-0) na stadionu King Power.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Chelsea je poveo u 46. minuti pogotkom Rüdigera. Leicester preokretom došao do prednosti pogocima Barnesa u 54. i Chilwella u 64. minuti. Rüdiger je postigao i drugi pogodak za Chelsea te u 71. minuti postavio konačnih 2-2.

Mateo Kovačić je do 74. minute bio na klupi za pričuve Chelseaja, a dvije minute nakon ulaska u igru zaradio je žuti karton.

Vodeći Liverpool ima 70 bodova. Drugi je Manchester City sa 51 bodom, Leicester je treći sa 49, a Chelsea četvrti sa 41.

U subotu je na rasporedu još sedam utakmica 25. kola engleske Premier lige, a sastaju se: Bournemouth - Aston Villa, Crystal Palace - Sheffield United, Liverpool - Southampton, Newcastle - Norwich, Watford - Everton, West Ham - Brighton (sve u 16.00 sati) i Manchester United - Wolverhampton (18.30).