Komentari 24

Demonstracija moći Cavaliersa, Toronto zamrznut na minus 38

4

Nakon što je Toronto pobijedio u dvije uzastopne utakmice na svom terenu te izjednačio seriju na 2-2, Cleveland se povratkom u svoju dvoranu vratio i pobjedama

Košarkaši Cleveland Cavaliersa korak su do plasmana u finale doigravanja NBA lige nakon što su u petom susretu finala Istoka pobijedili Toronto Raptorse 116-78 i u seriji na četiri pobjede poveli 3-2.

Prvu meč loptu za ulazak u finale Cavsi će imati 27. svibnja u Torontu, a ukoliko Raptorsi izjednače odlučujuća, sedma utakmica igrala bi se u Clevelandu dva dana kasnije.

Utakmica u Quicken Loans Areni je praktički bila riješena već nakon prve četvrtine i vodstva domaćina 37-19. Na poluvremenu je Cleveland imao 31 koš prednosti što je bilo najveće vodstvo na poluvremenu neke utakmice konferencijskog finala u povijesti lige.

Ključ pobjede Cavsa bila je sjajna igra LeBrona Jamesa, Kevina Lovea i Kyriea Irvinga koji su ukupno zabili 71 koš. Love je ubacio 25 koševa, James je dodao 23 koša, osam asistencija i šest skokova, dok je Irving dodao 23 koša.

- Morali smo se vratiti na početak, a to je značilo na igru 'velike trojke' - komentirao je LeBron James svoj i učinak spomenutih suigrača te upozorio:

- Bit ćemo još puno bolji.

Kod gostiju najefikasniji su bili Kyle Lowry s 13 koševa i šest asistencija te DeMar DeRozan sa 14 koševa.

- Na kraju krajeva, naprašili su nam stražnjice. Oni su potpuno drugačija momčad u ovoj dvorani, a mi nismo napravili ono po što smo došli. Imali smo veliku priliku napraviti nešto posebno, no nismo uspjeli - rekao je trener Toronta Dwane Casey.