Komentari 63

Liverpool deklasirao Barcelonu: 'Redsi' ju ispratili s 4 komada

8

Pred gotovo 90 tisuća navijača po jedan gol zabili su Sadio Mane, Divock Origi i Marko Grujić dok je autogol zabio bivši Liverpoolov zadnji vezni Javier Mascherano. Dejan Lovren se ozlijedio

Nogometaši Liverpoola pobijedili su nogometaše Barcelone 4-0 u sklopu priprema na International Champions Cupu na Wembleyju. Pred gotovo 90 tisuća navijača po jedan gol zabili su Sadio Mane, Divock Origi i Marko Grujić dok je autogol zabio bivši Liverpoolov zadnji vezni Javier Mascherano. Utakmicu je obilježila ozljeda Dejana Lovrena.

Premda rezultat govori drugačije, nije Barcelona bila loša. Čak naprotiv. Stvorila je nekolicinu prilika, ali nije uspjela zabiti dok su 'redsi' s druge strane uspjeli iskoristiti svoje prilike. Na odmor se otišlo s 1-0 za englesku momčad, a strijelac je bio Sadio Mane u 15. minuti.

Oba trenera napravila su nekoliko izmjena na poluvremenu, a deblji kraj izvukla je Barcelona. U razmaku od jedne minute primila je dva gola. Prvo je Jordan Henderson uputio udarac, lopta se odbila od Mascherana i završila u mreži da bi samo minutu kasnije Sergio Busquets izgubio loptu. Divock Origi je bio neumoljiv i zabio je za prednost Liverpoola 3-0.

Luis Enrique je od 60. do 76. minute napravio sedam zamjena, a priliku je dobio i Ivan Rakitić. No ni Raketa nije uspio pomoći španjolskom prvaku. Prije kraja utakmice, točnije u zadnjim sekundama, Liverpool je još jednom zabio. Strijelac je ovaj put bio Marko Grujić. Dejan Lovren odigrao je do sudačke nadoknade, ali čini se kako je izašao zbog lakše ozljede.