Komentari 53

Arsenal je uništio Chelsea u 40 minuta, Liverpoolova 'petarda'

Arsenal je uništio Chelsea u 40  minuta, Liverpoolova 'petarda'
12

Nogometaši Manchester Cityja zadržali su maksimalan učinak nakon šest kola engleskog nogometnog prvenstva, Liverpool je doma razbio Hull City 5-1, a Arsenal je srušio Chelsea

Manchester City je ostvario i šestu uzastopnu pobjedu na otvaranju prvenstva zadržavši maksimalan učinak. Novu pobjedu Guardiolina momčad je ostvarila na gostovanju kod Swansea Cityja pobijedivši 3-1.

Najzaslužniji za slavlje "građana" bio je povratnik nakon suspenzije Sergio Agüero, strijelac dva gola, od kojih je jedan iz penala nakon dvojbenog prekršaja nad Kevinom de Bruyneom. Pogodak za goste zabio je i Raheem Sterling, dok je strijelac za domaći sastav bio Fernando Llorente.

Za petama Cityju su Liverpool i Tottenham nakon pobjeda protiv Hull Cityja (5-1) i Middlesbrougha (2-1), dok je Everton doživio prvi poraz sezone na gostovanju kod Bournemoutha ali i ostao u vrhu poretka.

Swansea City v Manchester City - Premier League

Arsenalova rapsodija

U derbiju 6. kola Premier lige u subotu je Arsenal na svom stadionu pobijedio Chelsea 3-0.

Sva tri gola Arsenala su bila prekrasna. Alexis Sanchez zabio je već u 11. minuti nakon velike pogreške Garyja Cahilla, koji mu je predao loptu na centru. Sanchez se sjurio prema golu i elegantno prebacio golmana za 1-0.

Theo Walcot završio je sjajnu akciju Arsenala u 14. minuti. Odigrali su domaćini kao na malom nogometu, a Chelseajevi igrači nisu se ni snašli. Mesut Özil pet minuta prije kraja prvog dijela iz voleja je pogodio za 3-0.

Arsenal v Chelsea - Premier League

Lovren nije igrao zbog viroze

'Redsi' su rutinski stigli do novih bodova, a put do četvrte pobjede sezone Liverpoolu je olakšalo isključenje Ahmeda Elmohamadyja u 29. minuti koji je igrajući rukom u kaznenom prostoru skrivio kazneni udarac.

Strijelci za Liverpool bili su Adam Lallana, James Milner (dva gola) , Sadio Mane i Philippe Coutinho, dok je gol za goste zabio David Meyler. Hrvatski branič Dejan Lovren nije igrao za Liverpool zbog viroze.

Tottenham je bodove osvojio na gostovanju protiv Middlesbrougha. Dvostruki strijelac za Spurse bio je Son Heung-Min, a 'Boro' je u nastavku tek ublažio poraz golom Bena Gibsona.

Liverpool v Hull City - Premier League Liverpool v Hull City - Premier League

REZULTATI:

Manchester United - Leicester City 4-1 (Smalling 22, Mata 37, Rashford 40, Pogba 42 /  Gray 59)
Bournemouth - Everton              1-0 (Stanislas 23)
Liverpool - Hull City              5-1 (Lallana 17, Milner 30-11m,71-11m, Mane 36, Coutinho 52 /  Meyler 51)
Middlesbrough - Tottenham          1-2 (Gibson 65 / Son Heung-Min 7, 23)
Stoke City - WBA                   1-1 (Allen 73 / Rondon 90+1)
Sunderland - Crystal Palace        2-3 (Defoe 39, 60 / Ledley 61, McArthur 76, Benteke 90+4)
Swansea City - Manchester City     1-3 (Llorente 13 / Aguero 9, 65-11m, Sterling 77)