Komentari 29

Milan zaustavio Napoli: Juve ostaje na čelu tablice Serie A

1

Milan je napravio uslugu Juventusu zaustavivši Napoli na putu do pobjede na San Paolu. Završilo je 1-1 pa je Juventus ostao bod ispred "azzurra", a "rossoneri" čvrsto drže šesto mjesto

Unatoč dominaciji većim dijelom utakmice, Napoli ipak nije uspio pobijediti Milan na svom terenu u posljednjoj utakmici 26. kola Serie A i tako prestići Juventus na prvom mjestu. "Rossoneri" su izborili neodlučenih 1-1 protiv "azzurra" na San Paolu.

Domaćin je okrunio bolju igru šest minuta prije kraja prvog poluvremena. Lorenzo Insigne pucao je s 20-ak metara i pogodio Keisukea Hondu od kojega se lopta odbila u donji lijevi kut i prevarila Milanova golmana Gianluigija Donnarumu.

Milan se pribrao i izjednačio već prije odmora. Igrala se 44. minuta kada se Honda iskupio za prvi gol ubačajem s desne strane u šesnaesterac domaćina, Kalidou Koulibaly nije uspio očistiti opasnost, a Giacomo Bonaventura iz blizine pogađa za 1-1.

Dries Mertens mogao je vratiti Napoliju vodstvo točno na sredini nastavka kad je s 20-ak metara uzdrmao prečku. Milan je u samom finišu pritisnuo i krenuo po sva tri boda. M'Baye Niang u 85. minuti pucao je iz blizine, ali promašio je okvir.

Juventus je vodeći s 58 bodova, jednim više od Napolija, a Fiorentina je treća s 52 boda. Napoli će imati vrlo zahtjevan tjedan jer u četvrtak igra protiv Villarreala u Europskoj ligi, a u nedjelju gostuje kod Fiorentine. Milan će, pak, u subotu dočekati Torino.