Mursa u majstorici izborila još jedno finale protiv Mladosti

2

Drugu godinu zaredom Mladost i Mursa igrat će u finalu prvenstva Hrvatske u odbojci. Mladostaši su dvokorakom u polufinalu preskočili Centrometal bez izgubljenog seta, dok je Mursa, nakon poraza u prvoj utakmici od Ribole Kaštela, pobijedila u iduće dvije.

U majstorici u Kaštel Starom Osječani su slavili 3-1 nakon 134 minute borbe. Posebno je velika bila za prvi set koji su gosti dobili 32-30, uzvratili su potom Kaštelani, a u trećem i četvrtom Mursa je bila posve nadmoćna.

- Presudio je karakter u ovoj pobjedi, a sada se idemo spremiti za finale - rekao je trener Murse Zvonimir Bogdanović, dok je trener Kaštela Ivan Rančić priznao:

Vinkovci: Finale muškog odbojkaškog Kupa Vinka Dobrića HAOK Mladost - MOK Mursa Osijek

- Mursa je odradila odličnu utakmicu, jako su dobro servirali i mi smo se tu dobro držali prva dva seta, no nismo imali snage za više od toga. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi, mislim da će biti zanimljiva finalna serija. Mladost je po meni kompletniji sastav, no Osječani mogu sigurno braniti domaći teren ako budu ovako igrali.

Prva utakmica Mladosti i Murse igra se u četvrtak u Domu odbojke, gdje je prošle sezone Mursa iznenadila Mladost, povela 2-0 u seriji, ali izgubila sljedeće tri i ostala bez prvog naslova prvaka, a nedavno su Zagrepčani slavili i u finalu Kupa.