Komentari 100

No Messi, no party: Barcelona kiksala; Yaya spasio Guardiolu!

1

Barcelona nije uspjela makar privremeno zasjesti na čelo Primere nakon remija bez golova s Málagom. Na vrhu Premiershipa dva su kluba na vrhu s istim brojem bodova, a svi pričaju o povratku Yaye Touréa

Izostanak Lionela Messija, koji je imao želučanih poteškoća po povratku s reprezentativnih obveza, kao i neigranje Luisa Suáreza bio je prevelik uteg za Barcelonu koja nije uspjela pobijediti Málagu na Camp Nouu u 12. kolu Primere (0-0), ponajviše zahvaljujući čudesnim obranama Carlosa Kamenija.

Katalonskom velikanu nisu pomogli ni crveni karton Diega Llorentea u 69. i Juana Carlosa u 97. minuti. Dominirali su domaćini cijelu utakmicu, gotovo stalno napadali i tražili gol, ali nije ga bilo. Ovim remijem otvara se prostor Real Madridu da ode na četiri boda viška, a Barcelona je prekinula niz od 31 domaće utakmice u kojoj je zabila barem jedan gol.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je tek samu završnicu utakmice, posljednjih 13 minuta. Njegov bivši klub Sevilla, pak, ranije je u subotu svladao Deportivo na gostovanju 3-2 preokretom nakon 0-2 i dvama golovima u samom finišu susreta.

Neočekivani junak pobjede Manchester Cityja zove se Yaya Touré. Bjelokoščanina nije bilo u sastavu "građana" gotovo tri mjeseca, odigrao je tek jednu službenu utakmicu u mandatu Pepa Guardiole koji ga je nepravedno zapostavljao.

Mlađi brat Touré zabio je dva gola za pobjedu na gostovanju kod Crystal Palacea 2-1 i tako odveo svoju momčad na diobu prvog mjesta s Liverpoolom, koji je odigrao tek 0-0 kod Southamptona uz vrlo dobrih 90 minuta Dejana Lovrena.

Branitelj naslova Leicester City još je jednom razočarao navijače porazom kod Watforda (2-1) kojim je ostao na skromnoj 14. poziciji nakon 12. kola Premiershipa.