Komentari 114

Pa gdje se gasi?! CR7 je sredio Ruse, Portugal blizu polufinala

11

Rusija u prvom poluvremenu nije imala niti jedan udarac prema golu Portugala. Cristiano Ronaldo pogodio je u osmoj minuti za prvu pobjedu europskih prvaka na Kupu konfederacija

U susretu 2. kola A skupine Kupa konfederacija Portugal je u Moskvi pobijedio domaćina Rusiju 1-0 i načinio veliki korak prema plasmanu u polufinale. Gol za pobjedu europskih prvaka postigao je Cristiano Ronaldo u osmoj minuti utakmice.

Akciju je započeo Bernardo Silva koji je prebacio loptu na lijevu stranu do Raphaela Guerreira. Veznjak Borussie Dortmund je povukao loptu, te ubacio na drugu stativu gdje je Ronaldo glavom zabio za 1-0. Zadnja tri gola koja je Ronaldo zabio za Portugal bila su glavom.

Portugal je imao još nekoliko prilika, no Igor Akinfejev je branio sjajno. Domaćin u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac prema portugalskim vratima, dok je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, ali nedovoljno dobro za pozitivan rezultat.

Meksiko se namučio

U utakmici 2. kola ove skupine Meksiko je u Sočiju svladao Novi Zeland 2-1 (0-1).

Novozelanđani su iznenađujuće poveli u završnici prvog poluvremena golom Wooda (42'), no Meksikanci su u nastavku opravdali ulogu favorita i preko Jimeneza (54') i Peralte (72') stigli do tri boda. U zadnjem kolu, 24. lipnja Cristiana Ronalda i društvo očekuje najlakši suparnik u skupini Novi Zeland, dok se u drugom susretu sastaju Meksiko i Rusija.