Komentari 18

Liverpool utrpao pola tuceta Villi; City izgubio od Spursa

4

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Aston Villu na Villa Parku s velikih 6-0. Za 'redse' je zabilo šest različitih strijelaca, redom Sturridge, Milner, Can, Origi, Clyne i Toure svoj prvi gol u dresu Liverpoola

Nakon četiri utakmice bez pobjede Liverpool se vratio na slavljeničke staze. I to kako. Igrači Jürgena Kloppa utrpali su čak šest komada nemoćnoj Aston Villi na njihovu stadionu.

Sve je počelo u 16. minuti kada gol zabija Daniel Sturridge na asistenciju Coutinha. U 25. minuti James Milner zabio je za 2-0 i tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Bilo bi savršeno za Aston Villu da je utakmica tada i završila. Jer ono što su proživljavali u drugih 45 minuta htjet će zaboraviti što prije. Uostalom kao i cijelu ovu sezonu u kojoj su na pragu ispadanja iz Premiershipa. Uvjerljivo su posljednji sa 16 bodova, sedam manje od Sunderlanda na 19. mjestu.

U 58. zabio je Emre Can, pet minuta kasnije na 4-0 povećao je Divock Origi koji je u igru ušao samo minutu prije. Sedam katastrofalnih minuta za Villu zaključio je petim golom Nathaniel Clyne, a u 71. svoj prvi gol u dresu Liverpoola i šesti 'redsa' na ovoj utakmici zabio je veteran Kolo Toure. Najteži je to poraz Aston Ville, ali i najveća pobjeda Liverpoola ove sezone.

Dejan Lovren još je ozlijeđen i nije konkurirao za ovu utakmicu.

City izgubio doma od Spursa

Londonski Tottenham odlično je iskoristio poraz Leicestera od Arsenala i u posljednjoj utakmici dana pobijedio Manchester City na njihovu stadionu 2-1. Tom pobjedom Spursi su se na drugom mjestu izjednačili bodovno s Arsenalom te se približili na samo dva boda 'lisicama'.

U 53. minuti Kane je zabio iz penala za 1-0, Iheanacho izjednačio za City u 74., a petu prvenstvenu i sedmu ukupno pobjedu u nizu Spursima je donio Eriksen u 83. minuti utakmice.

• Aston Villa - Liverpool 0-6 (Sturridge 16., Milner 25., Can 58., Origi 63., Clyne 65., Toure 71.)