Komentari 24

Povratak Warriorsa: Niti sjajni Durant nije spasio poraza OKC

1

Durantova trica četiri i pol minute prije kraja dovela je Thunder na 103-98 na što je Curry odgovorio također s tricom. Golden State je na utakmici realizirao 31 od 34 slobodnih bacanja

Branitelji naslova prvaka NBA Golden State Warriors su smanjili prednost Oklahoma City Thundera u seriji na 3-2, nakon što su ih sinoć u petoj utakmici finala Zapadne konferencije svladali sa 120-111.

Stephen Curry je predvodio Warriorse sa 31 košem, šest asistencija i pet ukradenih lopti. dok je Klay Thompson dodao 27 koševa. Šesta utakmica se igra u subotu u Oklahoma Cityju.

Kod Thundera najbolji je bio Kevin Durant sa 40 postignutih pogodaka, a Russell Westbrook je ubacio 31 koš uz osam asistencija, sedam skokova i pet ukradenih lopti.

Curry je zabio sedam koševa u razmaku od 58 sekundi u drugoj četvrtini, ali se Thunder nije lako predavao. Zaostajući 58-50 na poluvremenu, Oklahoma City je napravila seriju od 9-2 . Nakon trice Westbrooka šest minuta prije kraja treće četvrtine Oklahoma City je vodila 68-67, prvi put na utakmici.

No, Golden State je na početku zadnje četvrtine došao u vodstvo od 81-77 i napravio seriju od 8-0. Durantova trica četiri i pol minute prije kraja dovela je Thunder na 103-98 na što je Curry odgovorio također s tricom. Golden State je na utakmici realizirao 31 od 34 slobodnih bacanja.

Nakon loše zadnje dvije utakmice koje je Golden State izgubio, Draymond Green je sinoć zabio 11 koševa i upisao 13 skokova za Warriorse.

Sa svojim 1.248. košem kojeg je zabio u trećoj četvrtini, Curry je prešao Wilta Chamberlaina (1,246) i došao na drugo mjesto strijelaca Golden Statea.