Komentari 54

Rakitić je donio Barçi pobjedu na teškom gostovanju u Bilbau!

1

Barcelona je pobijedila Athletic Bilbao na gostovanju 1-0 zahvaljujući golu Ivana Rakitića, koji je glavom pospremio loptu iza leđa Iraizoza na asistenciju Arde Turana

Ivan Rakitić zabio je prvi gol sezone za Barcelonu. Hrvatski nogometni reprezentativac donio je katalonskom klubu pobjedu 1-0 na zahtjevnom gostovanju kod Athletic Bilbaa u drugom kolu španjolskog prvenstva.

Igrala se 22. minuta kad je Arda Turan ubacio s lijeve strane u šesnaesterac gdje je utrčao Raketa i glavom lijepo pogodio drugi kut pokraj domaćeg golmana Gorke Iraizoza.

Ukupno mu je to 13. gol u Primeri te 18. u svim natjecanjima. Igrao je svih 90 minuta.

"Tri velika boda. Na pravom smo putu. Sretan sam što sam pomogao golom", napisao je Rakitić na Facebooku uz fotografiju iz svlačionice.

Gosti su u vrlo nervoznoj utakmici s devet žutih kartona sačuvali vodstvo u nastavku i priključili se na vrhu rivalu Real Madridu, ali i neočekivanom lideru Las Palmasu koji je pobijedio Granadu 5-1 uz asistenciju Marka Livaje (igrao do 72. minute).