Komentari 97

Real se provukao protiv Bilbaa: Slavljenik Morata za pobjedu...

1

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Athletic Bilbao 2-1 u posljednjoj utakmici devetog kola Primere. Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za "kraljevski" klub

Englezi bi rekli - ugly win (ružna pobjeda). Ali i takve pobjede vrijede baš kao i one uvjerljive - tri boda. I to je najvažnije za Real Madrid koji je u zanimljivoj i poprilično izjednačenoj utakmici pobijedio Athletic Bilbao na Santiago Bernabéuu 2-1 u devetom kolu Primere.

Kad je Karim Benzema u sedmoj minuti doveo "kraljevski" klub u vodstvo na asistenciju Isca, činilo se kako će domaćini lakoćom odraditi ogled protiv baskijskog ponosa. Ali daleko je to bilo od istine.

Momčad Ernestea Valverdea pokazala je karakter kakav je atipičan za momčadi koje gostuju na Bernabéuu. I za to je bila nagrađena golom Sabina Merina iz gužve u 27. minuti na dodavanje Javiera Erasa Gonija.

Mučio se Real u nastavku utakmice kako pronaći put do Gorke Iraizoza, odnemogla je i kiša koja je uporno padala i otežala kontrolu lopte, ali nekako je ipak došao do vrijednog gola. Presudio je Zidaneov džoker Álvaro Morata koji je u 83. minuti, osam minuta nakon što je ušao u igru, jedan odbijanac ugurao u mrežu. Na najbolji je način tako proslavio 24. rođendan.

Football Soccer - Real Madrid v Athletic Bilbao

Mogao je Bilbao odmah odgovoriti i vratiti se u igru preko Inakija Williamsa, ali njegov je udarac iskosa pročitao iskusni Keylor Navas. Pobjeda je za domaćina na samom kraju mogla biti i uvjerljivija da je Cristiano Ronaldo bio prisebniji i iskoristio stopostotnu priliku, ali pucao je ravno u golmana.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta za Madriđane uz 88 posto uspješnosti dodavanja te je uputio jedan opasan udarac glavom koji je prohujao pokraj gola. Luka Modrić još je uvijek izvan stroja zbog ozljede.

Nije to bio Portugalčev dan, ali momčad će svakako biti zadovoljna pobjedom jer se vratila na prvo mjesto ljestvice s 21 bodom, jednim više od Seville koja je ranije u nedjelju pobijedila Atlético Madrid golom Stevena Nzonzija iz 73. minute uz igrača više zbog crvenog kartona Kokea u 77. minuti. Barcelona je na 19, koliko ima i Villarreal.