Komentari 111

Ronaldo zabio 350. ligaški gol: Utrpao tri komada kod Alavesa

1

Real Madrid je na krilima Cristiana Ronalda slavio kod Alavesa 4:1 u 10. kolu Primere i tako zadržao vrh ljestvice s trenutno pet bodova ispred Barcelone koja ima jednu utakmicu manje odigranu.

Domaćin je šokirao kraljeve već u 7. minuti kada je Deyverson dočekao ubačaj Hernandeza i zabio za 1:0.

Real se u igru vratio u 17. minuti kada je u šesnaestercu srušen Bale, a siguran realizator s bijele točke bio je Cristiano Ronaldo. Portugalcu je to bio 350. ligaški gol u karijeri. Za Sporting je zabio 3, za United 84, a za kraljeve do tog trenutka 263.

Ujedno Alaves je 31. momčad španjolske lige kojoj je Ronaldo zabio.

U 33. minuti kraljevi su stigli do preokreta, a u strijelce se opet upisao Ronaldo, ovog puta nakon asistencije Benzeme. U 79. minuti Portugalac je imao priliku kompletirati hat-trick, no promašio je penal. Sjajno ga je pročitao bivši mladi golman 'blancosa' Fernando Pacheco.

Pobjedu Reala je u 84. minuti nakon proigravanja Marcela potvrdio Morata. A u 88. minuti Ronaldo je ipak stigao do trećeg gola, i to nakon sjajnog duplog pasa s Marcelom.

Mateo Kovačić odigao je 90 minuta u pobjedi Reala te sudjelovao kod akcije za četvrti gol prvaka Europe.