Komentari 154

Ronaldo zabio zlatni 'hat-trick', Luka Modrić asistirao u šestici

1

Novu visoku pobjedu upisao je Real Madrid u Primeri, ovaj put protiv Espanyola na Santiago Bernabéuu. Primili su gosti čak šest golova, a tri im je zabio Ronaldo

Espanyol nije imao šanse kod Real Madrida. Drugi od dva madridsko-barcelonska okršaja pripao je "kraljevskom" klubu 6-0 koji je tako došao na bod od drugoplasiranog Atlética te četiri od vodeće Barcelone, koja ima i utakmicu manje.

Cristiano Ronaldo bio je prvo ime Zidaneove momčadi. Zabio je hat-trick, i to zlatni - desnom nogom, ljevicom pa glavom. Povećao je broj golova u prvenstvu na 19 te se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Luisom Suárezom.

Real je poveo u sedmoj minuti golom Karima Benzeme, a pet minuta potom Ronaldo je realizirao penal. Već u 16. minuti na semaforu je stajalo 3-0. Strijelac je bio James Rodríguez s ruba šesnaesterca, a asistent Luka Modrić.

Potez utakmice bio je solo-prodor i sjajan gol Ronalda u 45. minuti. Gosti su u nastavku potpuno pali i primili još dva gola. Ronaldo je glavom poentirao u 82., a četiri minuta potom Oscar Duarte zabio je autogol za konačnih 6-0.

Luka Modrić izašao je iz igre u 63. minuti, a njegov kolega iz hrvatske reprezentacije Mateo Kovačić nije ulazio u igru.