Komentari 27

Hezonja dizao tribine na noge, Šarićevi 76ersi ispustili prvake

4

Od hrvatskih košarkaša noćas su na NBA parketima bili Dario Šarić i Mario Hezonja. Šarić je krenuo u početnoj petorci, no nije imao svoju večer, a Hezonja je za 25 minuta zabio devet Washingtonu

Nezaustavljivi Cleveland Cavaliersi nastavljaju u šampionskom raspoloženju i u novoj sezoni. LeBron i društvo pobijedili su i šesti put u isto toliko utakmica ove sezone. No ovoga puta nije bilo toliko jednostavno. U gostima kod Philadelphije morali su se mučiti do posljednje sekunde. Momčad Darija Šarića imala je posljednji napad za pobjedu i veliki skalp, no uprskali su posljednji napad i izgubili 102-101. Peti je to poraz 76ersa u isto toliko utakmica u novoj sezoni.

Darijo Šarić startao je u prvoj petorci, no nije imao svoju večer. Za 18 minuta provedenih na parketu zabio je tek tri koša, no imao je sedam skokova i dvije asistencije. Najbolji kod domaćina bio je Joel Embiid s 22 koša, a Ilyasova je dodao 21. Kod Clevelanda standardno najbolji LeBron James sa 25 koševa, osam skokova i 14 asistencija.

U drugoj utakmici s hrvatskim košarkašem na parketu Orlando je tijesno pobijedio Washington 88-86. Mario Hezonja napokon je dobio ozbiljniju minutažu te u 26 minuta na parketu zabio devet uz po dva skoka i asistencije.

Hezonja se istaknuo onime što najbolje radi još od kadetskih dana - atraktivnošću. U jednom trenutku dočepao se lopte i potegnuo kontru te fantastično zakucao na oduševljenje navijača.

Derbi večeri odigrali su San Antonio i LA Clippersi, a slavili su gosti iz Los Angelesa 116-92 uz 28 koševa Blakea Griffina. Oklahoma je na krilima Westbrooka (28) i Kantera (20) pobijedila Minnesotu 112-92. Pacersi su 111-94 dobili Chicago za koji je Dwyane Wade bio neočekivano loš. Zabio je tek četiri koša u 22 minute na terenu.

Detroit Pistons - Denver Nuggets 103-86
Oklahoma City Thunder - Minnesota Tomberwolves 112-92
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 101-102
Orlando Magic - Washington Wizards 88-86
Indiana Pacers - Chicago Bulls 111-94
Atlanta Hawks - Houston Rockets 112-97
Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 117-91
San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 92-116