Satnica na OI i popis hrvatskih sportaša: U Riju rušimo rekord

1

Hrvatskoj u Rio de Janeiru predviđaju rekordan broj medalja. Po najnovijim predviđanjima Infostrade Hrvatska će na Igrama u Riju osvojiti osam medalja, od čega tri zlata

Drugo veliko natjecanje ovoga ljeta je pred nama. Nakon Europskog nogometnog prvenstva u Francuskoj na redu su Olimpijske igre u Rio de Janeiru. Najveće svjetsko sportsko natjecanje glamuroznu ceremoniju otvaranja imat će 5. kolovoza, a na borilišta će već dan poslije i neki hrvatski sportaši.

I odmah idemo u borbu za medalju. U subotu (6. kolovoza) Snježana Pejčić trebala bi pucati u finalu zračne puške na 10 metara od 15.30 sati u disciplini (zračna puška 10 metara) u kojoj je u Pekingu osvojila borncu, a vaterpolisti bi 10 minuta ranije trebali početi svoju utakmicu protiv SAD-a.

Na Olimpijske igre otputovat će, a neki su već i otputovali, 87 hrvatskih sportaša. Imena su gotovo sva poznata, a zadnja nepoznanica do danas bila je još koga će na Igre voditi izbornik rukometne reprezentacije. Željko Babić smije povesti 14 igrača plus jednu zamjenu, a zbog brojnih ozljeda čekao je do posljednjeg trenutka da potvrdi konačni popis. Olimpijskom odboru morao je predati popis od 15 imena, no on se još može promijeniti.

Prema posljednjem predviđanju Infostrade Hrvatska bi u Riju trebala osvojiti osam medalja, od čega tri zlata, tri srebra i dvije bronce. Iako se taj broj smanjio u odnosu na prva predviđanja, osam medalja i dalje bi bio rekord. Zlato Infostrada predviđa Sandri Perković, braći Sinković i Snježani Pejčić (50 m trostav). Srebra će osvajati Fantela i Marenić, Kljaković-Gašpić te vaterpolisti, a broncu, Filip Hrgović i rukometaši.

Hrvatska delegacija u Brazil putuje u četvrtak 28. srpnja, a tom će prigodom biti predstavljena i službena oprema hrvatskih olimpijaca, dok će hrvatsku zastavu na otvaranju Igara nositi vaterpolist Josip Pavić.

Satnicu natjecanja hrvatskih sportaša na OI možete pogledati OVDJE.