Komentari 3

Spektakl u Sofiji: Tako blizu, a tako daleko za Luksemburžane

1

Igrala se 92. minuta, Tonev je uzeo loptu, namjestio se na šut i prekrasno pogodio za pobjedu. Poludio je gostujući izbornik koji je odmah počeo šutirati nogom sve oko sebe. Tako blizu, a tako daleko...

Bugari su otvorili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji pobjedom. I to teškom, jedvovitom pobjedom protiv nogometnih liluptanaca, Luksemburžana. Gosti su bili na pragu velike senzacije te osvajanja boda u Sofiji, no uspjeli su izgubiti eurogolom u posljednjim sekundama utakmice.

Počelo je očekivano. Domaći su poveli golom Dimitra Rangelova u 16. minuti, kontrolirali situaciju i čekali na drugi gol. Međutim, Aurelien Joachim je s dva gola u 60. i 62. minuti preokrenuo rezultat te šokirao Bugare. Šok je trajao svega tri minute, a onda je na scenu stupio Brazilac u dresu Bugarske Marcelinho koji je golom za 2-2 vratio sve na početak.

VIDEO SVIH GOLOVA

Čekalo se 14 minuta na novi gol. Bugarska je zabila u 79. preko kapetana i najboljeg igrača Ivelina Popova, činilo se kako je 3-2 rezultat konačan jer se zašlo u sudačku nadoknadu.

U 91. minuti Florian Bohnert koristi pogrešku domaće obrane i donosi izjednačenje, nevjerica je zavladala na stadionu Vasilija Levskog, na semaforu blica 3-3.

I onda, majstorija Aleksandra Toneva. Igrala se 92. minuta, ofenzivac je uzeo loptu, namjestio se na šut i prekrasno pogodio za pobjedu. Poludili su gostujući kapetan i izbornik koji je odmah počeo šutirati nogom sve oko sebe. Tako blizu, a tako daleko...

Posljednju pobjedu u gostima reprezentacija Luksemburga je ostvarila 10. rujna 2008., kod Švicarske rezultatom 1-2.

U istoj su skupini još Švedska, Nizozemska, Francuska i Bjelorusija.