Komentari 45

Sumnjive odluke suca: Klopp i Pochettino treći put remizirali

1

Tottenham i Liverpool odigrali su 1-1 u zanimljivom otvaranju trećeg kola Premiershipa na White Hart Laneu. Gosti su dobili sumnjiv penal pa im je gol poništen zbog nepostojećeg zaleđa

I treći put u tri međusobna ogleda Mauricio Pochettino i Jürgen Klopp nisu mogli svladati jedan drugoga. Tottenham i Liverpool odigrali su 1-1 na White Hart Laneu u trećem kolu Premiershipa, što je rezultat koji će više odgovarati Spursima.

"Redsi" su, naime, bili opasniji protivnik u prvom poluvremenu i poveli u 43. minuti nakon dvojbenog penala. Lamela je u šesnaestercu spotaknuo Firmina, a sudac Robert Madley pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je James Milner.

Nastavili su gosti s dominacijom i početkom nastavka. Wijnaldum je u pucao malo preko gola, a Matip glavom nakon kornera pogodio prečku. Imao je i Tottenham period dobre igre i opasnih pokušaja, ali Mignolet je bio koncentriran.

I tko zna kako bi utakmica završila da Liverpoolu nije poništen čisti gol Manéa u 55. minuti zbog zaleđa Lallane koji se nalazio u regularnoj poziciji. Ovako, Spursi su dobili novu šansu vratiti se u utakmicu, što su i učinili u 72. minuti lijepim golom Dannyja Rosea.

U samoj završnici Liverpool je više pritiskao i tražio tri boda, ali nije mogao do troboda u gostima pa nakon tri kola ima sva tri tipa u svojim rubrikama na ljestvici - pobjedu, remi i i poraz. Tottenham je ovo drugi remi uz jednu pobjedu.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za "redse" i pritom zaradio žuti karton zbog zadržavanja igre.