Komentari 8

Tako se to radi, majstore: Ivo Karlović preokretom do meča

1

Hrvatski tenisač gubio je 5-1 u zadnjem setu nakon 7-6 (6) i 4-6, ali je uspio doći do pobjede. BiH tenisač Damir Džumhur je dva puta servirao za meč, ali doktor Ivo je uspio izdržati sve napade

Ivo Karlović napravio je veliki preokret u zadnjem setu ATP turnira u Beču i slavio protiv bosanskohercegovačkog tenisača Damira Džumhura 7-6 (6), 4-6, 7-6 (5) nakon dva sata i sedam minuta čime je ušao u četvrtfinale.

Iako je mladi Džumhur dva puta servirao za meč Karlović je uspio stići njegovu prednost i pobijediti. Džumhur čak nije uspio doći ni do meč lopte. Odluka o pobjedniku je pala u tiebreaku nakon što je Div sa Šalate s dva mini breaka stvorio prednost 5-2 i zatim iskoristio treću meč loptu.

Najbolji server svijeta imao je 33 asa i 77 posto poena na prvom servisu što je bilo dovoljno za pobjedu nad Džumhurom u njihovu prvom međusobnom susretu. Karlović je ušao u svoje treće uzastopno četvrtfinale u Beču. Nikad nije prošao dalje, ali i to bi se moglo promijeniti u trenutku kada Karlović igra najbolji tenis karijere. U 38. godini života.

Protivnik će mu u četvrtfinalu biti bolji iz susreta Rusa Karena Hačanova i Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.