Komentari 9

THW Duvnjak! Zagreb prosuo +5, Dule im utrpao 10 komada

1

Rukometaši Zagreba izgubili su u posljednjoj utakmici natjecanja po skupinama u Ligi prvaka. Njemački je prvak bio bolji od hrvatskog 31-29 u njihovoj Sparkassen Areni

Zagreb je propustio veliku priliku i drugi put ove sezone pobijediti moćni Kiel. Hrvatski je prvak u posljednjoj utakmici natjecanja po skupinama izgubio na gostovanju kod njemačkog velikana 31-29, a apsolutni junak pobjede bio je Domagoj Duvnjak.

Najbolji hrvatski rukometaš zabio je svom bivšem klubu 10 golova iz 11 pokušaja te još jednom pokazao da je ove sezone daleko najbolji igrač Kiela. Duvnjak u Kielu mjesecima igra praktički sam i bez obzira što su Zagrebovi rukometaši to znali te čak najavljivali prije utakmice da će velik dio posla napraviti zaustave li Domagoja, on ih je uništio gotovo sam.

- Bila je zanimljiva utakmica. Ljudi su mogli uživati u lijepoj predstavi. Zagreb je igrao odlično, naravno fali im nekoliko igrača, ali ja mislim da imaju realne šanse da prođu osminu finala - rekao je nakon utakmice Duvnjak.

No Zagreb je imao veliku priliku i u ovoj utakmici. Na poluvremenu su Vujovićevi igrači imali 17-14, a nakon što su se vratili iz svlačionice to su još podebljali na +5 (19-14, 20-15). A onda su stali, kao što to i inače znaju napraviti u ovakvim utakmicama. Osam minuta nisu zabili, a na Kielovu golu 'poludio' je Katsigiannis. Skidao je Nijemac sve što su rukometaši hrvatskog prvaka pucali prema golu i Kiel je jako brzo bio na 20-20. Zagreb je ponovno poveo (21-20), ali Nijemci su počeli kažnjaviti nevjerojatne pogreške igrača hrvatskog prvaka i bez obzira na brojne pobleme s ozljedama pobjednički priveli su utakmicu kraju.

Zagreb su u ovoj utakmici pobjede koštale izgubljene lopte. Hrvatski prvak imao je čak 21 tehničku pogrešku što je gotovo neviđeno u vrhunskom rukometu. Uz Duvnjaka u Kielu je najbolji bio Dominik Klein sa sedam golova. Kod Zagreba Šebetić je zabio osam uz samo jedan promašaj, Mandalinić je dodao šest, a Marković četiri gola.

- Lošije smo igrali drugo poluvrijeme, promašili smo puno zicera i dopustili im da se vrate u utakmicu. Naravno uz podršku publike i uz par sudačkih odluka u zadnjim minutama osvojili su dva boda. Nisam nezadovoljan, nismo odigrali loše, dobili su svi igrači šansu i sada se okrećemo onome što nas čeka - dodao je Veselin Vujović.

Ova utakmica nije odlučivala ni o čemu kada govorimo o poziciji na tablici. Zagreb je i prije posljednjeg kola osigurao petu, a Kiel četvrtu poziciju prije osmine finala.

Lacković: Ponosan sam što sam u Kielu

Teška utakmica, Zagreb uvijek igra na 100%. Nakon prvog poluvremena svi smo bili ljuti jer nismo igrali dobro, no u nastavku smo bili puno agresivniji. Ponosan sam što sam u Kielu. Motivacije mi ne fali, a moj cilj je pomoći Kielu koliko god mogu, rekao je Blaženko Lacković koji za Kiel ne smije igrati u Ligi prvaka s obzirom da je već igrao u tom natjecanju u dresu Vardara.

No zato je Duvnjak sretan što su mu nakon EP-a u momčad stigla dva Hrvata.

- Drago mi je da su Lac i Ilija stigli u Kiel, uživamo zajedno. Ciljevi? Bundesliga je broj jeda i naravno da želimo proći na Final Four Lige prvaka. No jako puno problema imamo ove sezone s ozljedama. Pogledajte na tribine i vidjet ćete pet, šest naših ozlijeđenih igrača u trenirkama - zaključio je Duvnjak.