Komentari 26

To nije naša himna: Urugvajci u čudu odslušali čileansku himnu

1

Meksiko je pobijedio Urugvaj 3-1 na Copa Americi. No to nije bio jedini šok za Urugvajce, koji su uoči utakmice morali odslušati čileansku himnu...

Meksiko je u derbiju skupine C na Copa Americi pobijedio Urugvaj 3-1. Nije to bio jedini šok za Urugvajce u Arizoni koji su igrali bez Luisa Suareza.

Amerikanci su im uoči utakmice pustili himnu Čilea.

Reprezentativci Urugvaja stoički su odslušali cijelu himnu, dok je stadion zviždao.

- Pustili smo pogrešnu himnu, iskreno se ispričavamo urugvajskom savezu, reprezentaciji i cijelom urugvajskom narodu. Dodatno ćemo se potruditi kako se ovo više nikad ne bi ponovilo - objavili su organizatori natjecanja.

Rafa Marquez još igra? Ne samo to, čovjek i zabija

Meksiko je poveo autogolom Alvara Pereire u 4. minuti utakmice. Urugvaj je pred kraj prvog dijela ostao s igračem manje nakon što je Matias Vecino dobio crveni karton.

Brojčano stanje na terenu bilo je izjednačeno od 73. minute i crvenog kartona Joseu Guardadu. Diego Godin zabio je za 1-1 samo minutu nakon toga. No Meksikanci opet vode golom Rafe Marqueza pet minuta prije kraja.

Pobjedu Meksika u sudačkoj nadoknadi potvrdio je Herrera.

Copa America prvi se put održava izvan granica Južne Amerike.

Na prijedlog CONACAF-a, odlučeno je da se u čast 100 godina postojanja ove federacije održi prošireno izdanje Copa Americe s čak 16 reprezentacija te da domaćin bude SAD.