Komentari 37

Toronto smanjio: Prvi poraz Clevelanda u NBA doigravanju

1

Nakon što su 'pomeli' Detroit i Atlantu te u finalu krenuli s 2-0 protiv Toronta Cleveland Cavaliersi su noćas izgubili i prvu utakmicu u ovogodišnjem doigravanju NBA lige

Toronto Raptorsi su sinoć u trećoj utakmici finala Istočne konferencije NBA nanijeli prvi poraz Cleveland Cavaliersima u završnici nakon što su slavili sa 99-84.

Do pobjede su ih odveli DeMar DeRozan koji je zabio 32 koša i Bismarck Biyombo koji je upisao rekordnih 26 skokova. Toronto je ovom pobjedom smanjio prednost Clevelanda, kojem je ovo prvi poraz u završnici, na 2-1 u seriji na četiri pobjede.

Raptorsi su imali prednost od čak 18 koševa u drugoj četvrini, na poluvremenu od 13, a zadnju su četvrtinu otvorili s pet uzastopnih koševa za +15. Cavaliers su smanjili prednost Raptorsa na osam prije nego je Biyombo pogodio šest koševa za redom  i tako povećao na 14 koševa nešto više od tri i pol minute do kraja. Biyombo je utakmicu završio sa sedam koševa.

Kyle Lowry je ubacio 20 koševa za Raptorse,  Cory Joseph 14, a  DeMarre Carroll  i Patrick Patterson po 10 svaki.

Kod Cavaliersa je najučinkovitiji bio LeBron James koji je zabio 24 koša,  J.R. Smith je dodao 22,  a Kyrie Irving 13.