Komentari 15

Udinese srušio snove Napolija o naslovu, Higuaín je podivljao

1

Juventus trlja ruke nakon ovog kola talijanskog nogometnog prvenstva jer je, nakon pobjede "stare dame" nad Empolijem, Napoli izgubio na gostovanju kod Udinesea 3-1 i ostao na -6

Nogometaši Udinesea s uvjerljivih su 3-1 nadigrali Napoli, odmakli se od zone ispadanja iz Serie A te vrlo vjerojatno uništili snove momčadi iz Napulja o naslovu prvaka Italije.

Junak pobjede Friuliana bio je dvostruki strijelac, Portugalac Bruno Fernandes, koji je prvi gol postigao iz penala u 14. minuti, a drugi atraktivnim škaricama u posljednjoj minuti prvog dijela. Isti je igrač u 25. minuti propustio realizirati još jedan penal, dosuđen nakon prekršaja nad njim.

Argentinac Gonzalo Higuaín svojim je 30. golom u ovoj sezoni talijanskog prvenstva donio izjednačenje Napoliju u 24. minuti, ali to je bilo jedino dobro što je napravio u Udinama. Izrazito nervozni Higuaín u 75. minuti dobio je drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje, kad je Udinese već vodio 3-1.

Strijelac trećeg gola bio je Francuz Thereau, kojeg je u 84. minuti zamijenio mladi hrvatski reprezentativac Stipe Perica. Na klupi Udinesea ostao je Andrija Balić, a istu je sudbinu na ovoj utakmici u momčadi Napolija imao Ivan Strinić.

Sedam kola do kraja prvenstva Napoli za vodećim Juventusom zaostaje šest bodova, nakon što je "stara dama" u subotu golom Marija Mandžukića s 1-0 svladala Empoli. Sassuolo je kao gost s 3-1 bio bolji od Carpija.

U nedjelju je na rasporedu još šest dvoboja 31. kola Serie A. Od 15 sati započinju utakmice Atalanta - Milan, Chievo - Palermo, Fiorentina - Sampdoria, Genoa - Frosinone i Lazio - Roma, dok će Inter i Torino svoj dvoboj započeti u 20:45.