Komentari 128

Pogledajte golčinu Hazarda, slalomom se narugao Arsenalu

4

Gol za Chelsea u 13. minuti zabio je Marcos Alonso, no njemu je prethodila dvojbena situacija u kojoj je sudac Martin Atkinson mogao i svirati prekršaj u napadu. Chelsea je na kraju slavio 3-1

U velikom londonskom derbiju Arsenal je gostovao kod vodeće momčadi Premiershipa, Chelseaja i ako je želio ostati u igri za naslov prvaka nije smio izgubiti protiv velikog favorita za pehar. No svi njihovi planovi su vodu jako brzo, a Chelsea je na kraju slavio 3-1.

Arsenal je jako loše krenuo u susret i od 13. minute gubio je 1-0. Gol je zabio lijevi bek Chelseaja Marcos Alonso, a navijači Arsenala te kažnjeni Arsene Wenger, koji je utakmicu pratio s tribina, imat će prigovora na suđenje Martina Atkinsona.

Prilikom gola Španjolac je u silovitom naletu laktom u glavu udario svog sunarodnjaka Bellerina nakon čega je branič 'topnika' ozlijeđen morao napustiti igru, a za to može djelomično i sam sebe kriviti s obzirom da nije ni pogledao približava mu li se tko od suparničkih igrača. Atkinson je ostao nijem, a navijači Chelseaja treneru Arsenala počeli su skandirati: Arsene Wenger, ostani na klupi Arsenala!

Eden Hazard napravio je potez utakmice u 53. minuti postavivši 2-0 nakon što je u slalomu prošao pola terena i pospremio loptu u suprotni kut.

U 86. minuti vidjeli smo i katastrofalnu pogrešku golmana Arsenala, Petra Čecha koji je prilikom jednog istrčavanja neoprezno ispucao loptu ravno u noge Cescu Fabregasu. Bivši igrač Arsenala nije imao težak posao, zabio je s 20-ak metara u prazan gol za 3-0, no iz poštovanja prema bivšim suigračima nije slavio.

Konačnih 3-1 postavio je Giroud u 91. minuti, no arsenalu to ne pomaže previše s obzirom da nakon 24 utakmice zaostaje 12 bodova za vodećim Chelseajem.