Komentari 5

Za dlaku: PPD Zagreb izgubio na gostovanju kod Vardara...

1

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u 2. kolu SEHA lige na gostovanju u Skoplju od vodećeg Vardara s 31-32 (16-19).

Hrvatski prvak je u Skoplju odigrao vrlo lošu obranu u prvom poluvremenu, u kojem je domaća momčad postigla 19 golova, ponajviše zahvaljujući brzim kontranapadima od kojih se 'zagrebaši' nisu uspijevali obraniti. Ipak, PPD Zagreb je u 11. minuti vodio 9-7, ali je u samo jednoj minuti tu prednost izgubio.

U nastavku je momčad Veselina Vujovića uspjela usporiti domaće rukometaše i smanjiti propusnost obrane, ali nije uspjela nadoknaditi zaostatak iz prvog poluvremena. Zagreb je jednom u drugom poluvremenu došao do izjednačenja (22-22), ali je Vardar potom ponovno stvorio tri gola viška te tu prednost uspio sačuvati.

Najviše problema su 'zagrebaši' imali s Alexom Dušebajevim koji je postigao osam pogodaka i s brzim lijevim krilom Timurom Dibirovim, strijelcem sedam golova. Od hrvatskih reprezentativaca u makedonskom sastavu najbolji je bio Igor Karačić s tri pogotka, Luka Cindrić postigao je jedan, a Ivan Čupić je imao jedan promašaj.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Stipe Mandalinić s devet pogodaka, pet je postigao Josip Valčić, a po tri Stefan Vujić, Luka Raković, Zlatko Horvat i David Miklavčič. Ivan Stevanović je imao osam obrana, a Matevž Skok samo jednu.

Vardaru je ovo bila već četvrta utakmica i treća pobjeda. Skopski sastav je s 10 bodova na vrhu ljestvice SEHA lige. PPD Zagreb iz dvije utakmice ima tri boda i nalazi se na petom mjestu. Hrvatski prvak će utakmicu 3. kola odigrati u utorak, 20. rujna, kad će ugostiti Gorenje Velenje.