Komentari 29

Zagreb se remijem u Parizu oprostio od europske sezone

2

Rukometaši PPD Zagreba remizirali su na gostovanju kod Paris Saint-Germaina 32-32 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka i tako se oprostili od završnice toga natjecanja

Navijači PPD Zagreba uoči četvrtfinalnih utakmica rukometne Lige prvaka protiv moćnog PSG-a nadali su se pobjedi makar u prvoj utakmici u punoj Areni. Tada su Parižani bili uvjerljivo bolji i dobili +8, ali hrvatski prvak uzvratio je francuskom u uzvratnoj utakmici pruživši puno bolju predstavu i remijem 32-32 završio europsku sezonu.

Bila je to utakmica u kojoj su briljirali pivoti Vujovićeve momčadi Leon Šušnja i Tin Kontrec postigavši ukupno 11 golova, a pridružili su im se Zlatko Horvat s osam i Stipe Mandalinić s pet golova. Na drugoj je strani najefikasniji pojedinac bio Sergij Onufrijenko s učinkom sedam od sedam.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i nakon prvih deset minuta vodili 6-3, ali PPD je to dostigao u 18. minuti Markovićevim golom. Odjurio je PSG prije kraja prvog poluvremena na rekordnih +4 (15-11, 16-12), što je smanjio Kontrec za 16-13 nakon isteka prvih 30 minuta.

Iako je imao kontrolu nad utakmicom na ulasku u drugo poluvrijeme, PSG je pružio šansu zagrebašima za novi povratak u utakmicu, ali ovaj put - i ne samo to. Thierry Omeyer sjeo je na klupu sa samo četiri obrane, a gosti su dostigli zaostatak i poveli prvi put u 48. minuti.

Štoviše, "plinari" su golom povratnika Šebetića u 57. minuti za 31-28, ali probleme im je stvorilo isključenje Šušnje pa je PSG dvama golovima u nizu došao na -1 u 58. minuti. Vujović je pozvao time-out, Šebetić je pod faulom promašio gol, a Mikkel Hansen izjednačio rezultat. Imali su zagrebaši posljednji napad na utakmici za pobjedu, ali nisu ga realizirali.