Komentari 38

Srušio Gorana: Ivo Karlović je najbolji server svih vremena!

9

Nije to bio meč za pamćenje po rezultatu u gemovima, ali jest asovima. Ivo Karlović ubacio ih je 26 i zasjeo na vrh ljestvice svih vremena ispred - Gorana Ivaniševića...

Ivo Karlović nije bio uspješan u četvrtfinalu ATP-turnira iz serije 500 u Pekingu protiv 19 mjesta slabije rangiranog Urugvajca Pabla Cuevasa (37.). Pobjednik prošlogodišnjeg umaškog turnira (u prvom kolu izbacio drugog nositelja Tomáša Berdycha ) u svakom je setu bio za samo dva poena bolji od Diva sa Šalate, slavio je 7-6(5), 7-6(7) .

No Zagrepčanina će veseliti podatak da je s novih 26 asova prešao Gorana Ivaniševića na vječnoj ljestvici i sad ima 10.247 asova , deset više od wimbledonskog pobjednika.

Osim tog rekorda, Karlović je i najstariji pobjednik ATP-turnira od Jimmyja Connorsa 1989. nakon što je osvojio Delray Beach. Jedan je od četiri igrača koji su pobijedili Novaka Đokovića ove sezone te je zabio najviše asova u meču na dva dobivena seta (45) protiv Berdycha u Halleu, podsjeća ATP .

U prvom setu break -lopti nije bilo, a presudio je jedan mini- break u korist Urugvajca koji je iskoristio slabiji postotak Hrvatova servisa u drugom setu izborivši dvije lopte za obrat i meč kod 5-4. Karlović se tada izvukao, ali ne i u novoj 13. igri prepunoj preokreta u kojoj je spasio jednu meč-loptu i propustio set-loptu. Cuevas je ipak s 9-7 izborio četvrtfinale.

Čilić nastavio "američki niz"

Ako ste Amerikanac, protiv Marina Čilića nemate šanse. Nevjerojatnu seriju, koju je započeo još 2008. kao 20-godišnjak, najbolji hrvatski tenisač nastavio je na jakom ATP-turniru iz serije 500 u Tokiju izbacivši Stevea Johnsona 6-3, 6-3 za ulazak u četvrtfinale. U prvom je kolu Čilić izbacio američkog kvalifikanta Donalda Younga , pa je niz pobjeda nad američkim tenisačima povećao na 29.

Međugorčanin je otvorio meč vodstvom 2-0 uz break , potom je spasio tri break -lopte pa u servisu za set još dvije i poveo 6-3. U je drugom setu Marin, postavljen za šestog nositelja, odmah slomio Johnsona te imao još četiri šanse koje nije iskoristio prije Amerikančeva servisa za ostanak u meču. Tada je izborio još dvije i drugu iskoristio za miran kraj meča nakon sat i 15 minuta igre.

Mogao je Čilić i u četvrtfinalu na Amerikanca Sama Querreyja , no najveći domaći adut Kei Nishikori ipak je bio prevelika prepreka. Svladao ga je drugi nositelj 7-6(3), 6-3 pa će gledatelji u glavnom gradu Japana u sljedećoj fazi natjecanja moći vidjeti reprizu finala US Opena 2014., kad je Marin slavio u tri seta.