Dodig u 2. kolu Barcelone: Za dva sata slomio je Arguella...

Dodig u 2.  kolu Barcelone: Za dva sata slomio je Arguella...
1

Ivan Dodig u drugom kolu ATP-a 500 u Barceloni igrat će protiv Feliciana Lopeza, dok Marina Čilića, koji je bio slobodan u prvom kolu, čeka Andrej Kuznjecov

Ivan Dodig pobjedom protiv Argentinca Facunda Arguella sa 6-3, 6-7(5), 6-2 nakon dva sata i jedne minute igre izborio je drugo kolo ATP turnira serije 500 u Barceloni.

Našem je tenisaču u prvom setu bio dovoljan jedan break, koji je napravio u šestom gemu za vodstvo 4-2. Kod servisa za set Dodig je spasio dvije break lopte te dobio sa 6-3.

U drugom setu Međugorac je stigao do breaka u trećem gemu i poveo 3-1. Ipak, Argentinac se vratio u osmom gemu oduzevši servis Ivanu. Odlučivala je 13. igra, u kojoj je Dodig poveo 3-1, međutim Arguello je nakon toga nanizao pet uzastopnih poena. Prve dvije set lopte Argentinac nije iskoristio, ali treću zato je za 7-6 i izjednačenje u setovima.

U odlučujućem setu Dodig nije izgubio nijedan poen na svoj servis, a protivniku je servis uzimao dva puta, u četvrtom i osmom gemu, za konačnih 6-3, 6-7(5), 6-2 i prolazak u drugo kolo gdje će igrati protiv 13. nositelja Feliciana Lopeza.

Protivnika je saznao Marin Čilić koji je 12. nositelj te je slobodan u prvom kolu. On će igrati protiv Rusa Andreja Kuznjecova.