Komentari 96

Federer je osvojio Cincinnati, Đoković ostao bez 9. Mastersa

1

U 41. meču teniskih divova, Novaka Đokovića i Rogera Federera, pobjedu je odnio Švicarac u dva seta - 7-6(1), 6-3. Srbin je tako još jednom ostao bez Cincinnatija

Samo je Roger Federer ostao kao prepreka Novaku Đokoviću prije nego uđe u tenisku povijest kompletiranjem trofeja svih devet turnira iz serije Masters 1000. No ovu je nedjelju u Cincinattiju Švicarac bio neprelazan za Srbina koji će za trijumf u Ohiju morati čekati neku drugu godinu.

Federer je pobijedio rezultatom 7-6(1), 6-3 u 41. međusobnom ogledu ovih dvojice teniskih velikana te tako poveo u međusobnom ogledu sa Srbinom 21-20. Švicarac je u polufinalu srušio i drugog igrača svijeta Andyja Murraya kojeg će prestići na novoj ATP-ljestvici od ponedjeljka.

Đoković je bio u velikim problemima na servisu već u svom drugom servis-gemu, kada je spašavao tri break-lopte. Još je jednu izvukao do kraja prvog seta, no onda je potpuno potonuo u 13. igri koju je Federer dobio 7-1.

Federer je bio koncentriraniji u drugom setu kod pruženih prilika na Novakov servis. Poveo je 2-0 s breakom, a mogao je imati i 5-2 nakon nove tri šanse i čak šest izjednačenja kod vodstva 4-1. Đoković se izvukao, ali nije mogao napasti Švicarčev servis koji je zaključio set 6-3 i meč za sat i 32 minute igre.