Komentari 45

Karlović drugu godinu u nizu gubi finale Newporta u tri seta

1

Nakon što ga je prošle godine u tri seta svladao Lleyton Hewitt, ove je godine bolji bio Amerikanac Rajeev Ram koji je za dva i pol sata igre slavio 7-6(5), 5-7, 7-6(2)

Ivo Karlović i drugu godinu zaredom poražen je u finalu ATP turnira u američkom Newportu. Nakon što ga je prošle godine u tri seta (3-6, 7-6, 6-7) svladao Australac Lleyton Hewitt, ove je godine bolji bio Amerikanac Rajeev Ram koji je za dva i pol sata igre slavio 7-6(5), 5-7, 7-6(2).

Ram je imao prvu break loptu u trećem gemu prvog seta, no izvukao je to Ivo. Set je nekako očekivano otišao u tie-break, a tamo je ipak uspješniji bio američki tenisač. Ram je napravio mini break za 5-4, zatim stigao do 6-4 i servisa za set, no spasio se Karlović, koji je nakon toga ponovno izgubio bod na svom servisu i to je bilo 7-5 za domaćeg igrača u odlučujućoj igri prvog seta.

Imao je Karlović čak tri break lopte kod 4-4 u drugom setu, ali nije uspio uzeti servis Amerikancu. Međutim, pošlo mu je to za rukom kod 5-5 da bi nakon toga s četiri boda u nizu glatko osigurao 1-1 u setovima

Karlović je u trećem setu najbliže breaku došao kod 3-3 kada je imao izjednačenje, no ponovno smo otišli u tie-break gdje je Ram odigrao fantastično i dopustio Karloviću samo dva boda za svoju prvu pobjedu nad 'Divom sa Šalate', koji je u njihova oba prijašnja međusobna meča (2006. i 2009.) slavio.

Za 36-godišnjeg Karlovića ovo je bio drugi finale ove sezone, no sedmu titulu u karijeri 'oteo' mu je pet godina mlađi Amerikanac, inače 161. tenisać na svijetu.