Komentari 58

Karlović i Mirjana Lučić-Baroni ušli u drugo kolo Wimbledona

2

Mirjana Lučić-Baroni u prvom kolu Wimbledona pobijedila je Jaroslavu Švedovu 7-5, 6-7, 7-5, a Karlović je uz 42 asa bio bolji od Šveđanina Ymera 6-7, 6-2, 6-4, 7-6

Mirjana Lučić-Baroni plasirala se u drugo kolo Wimbledona. Najbolja hrvatska tenisačica danas je u tri teška seta pobijedila 79. tenisačicu svijeta Jaroslavu Švedovu. Nakon dva sata i 25 minuta igre Lučić-Baroni slavila je 7-5, 6-7, 7-5.

Gledali smo doista tvrd meč u kojem su u sva tri seta odlučivale nijanse. U prva dva seta obje su tenisačice odlično servirale, dok je posljednji set obilovao preokretima.

Prvi set trajao je 39 minuta, a bez breakova se igralo sve do 6-5 za hrvatsku tenisačicu. Tada Švedova gubi servis, a samim time i prvi set. Mirjana je pak kod 4-4 spasila zaostatak 15-40.

Drugi set naša je tenisačica odlično otvorila te imala 4-2 i 30-0, no Švedova se vraća, uzima servis i odvodi set do tie-braka. I tamo je Mirjana imala prednost, vodila 3-1 i 4-2 te imala dva servisa, no Švedova se opet izvlači i dobiva tie-break 7-5 nakon sat vremena igre u drugom setu.

U posljednjem setu odmah je krenulo s preokretima. Najprije je Lučić-Baroni imala 1-0 i servis, Švedova okreće na 1-3, Mirjana vraća 3-3... Kod 4-4 Lučić nije iskoristila dvije break lopte, no kod 5-5 istu priliku nije propustila. Uzela je servis Švedovoj i svojim uvjerljivim servis gemom dolazi do pobjede.

U drugom kolu igrat će protiv 20. tenisačice svijeta Garbine Muguruze koja je u prvom kolu izbacila Lepčenko s 2-0. Međusobno su igrale jednom, na US Openu slavila je Mirjana 6-3, 6-4.

Karlović bolji od švedskog tinejdžera

Ivo Karlović svoj je meč prvog kola završio samo nekoliko minuta nakon Mirjane Lučić-Baroni. Nakon dva sata i 54 minute igre Ivo je slavio 6-7, 6-2, 6-4, 7-6 protiv 17 godina mlađeg Šveđanina Eliasa Ymera. Dr. Ivo meč je završio sa 42 asa, a u drugo se kolo plasirao bez izgubljenog servisa.

Ivo je loše krenuo u meč te izgubio prvi set u tie-breaku. No u sljedeća tri nije dao priliku švedskom tinejdžeru. U drugom kolu igrat će protiv Dolgopolova.