Komentari 59

Marin Čilić ''slomio'' Kudlu za prolaz u 1/4 finale Wimbledona

4

Hrvatski je tenisač za dva sata i 45 minuta igre svladao 22-godišnjeg američkog tenisača Denisa Kudlu 3-1 u setovima (6-4, 4-6, 6-3, 7-5) te tako izborio četvrtfinale

Nedugo nakon što je Ivo Karlović izgubio od Andyja Murraya u osmini finala Wimbledona, u istoj je fazi natjecanja uspješan bio Marin Čilić za polovičan uspjeh u 'hrvatskom danu' na terenima All England Cluba. Hrvatski je tenisač za dva sata i 45 minuta igre svladao 22-godišnjeg američkog tenisača Denisa Kudlu 3-1 u setovima (6-4, 4-6, 6-3, 7-5) te tako izborio četvrtfinale trećeg Grand Slama sezone gdje će igrati protiv boljeg iz meča Novaka Đokovića i Kevina Andersona

Čilić je nervozno otvorio meč protiv igrača s kojim još nikada nije igrao te već u prvom gemu prvog seta morao spašavati dvije break prilike. Imao je Kudla priliku za break i u sedmom te osmom gemu, no sve je to nekako spasio Čilić. Kod rezultata 5-4 Marin je nakon tri izjednačenja stigao do prve set lopte, no nije uspio 'završiti posao'. Gledali smo još dva izjednačenja do nove set lopte koju je napokon 'uzeo' Čilić i poveo u ovome meču.

Neumorni i 'dosadni' Kudla

U drugom setu Čilić je izgledao nešto sporiji na terenu, a Kudla je sve to iskoristio te u petom gemu uzeo break kojeg je i zadržao do kraja za izjednačenje i povratak u meč. Gledali smo izjednačen meč i u trećem setu gdje je Čilić kod vodstva 4-3 uspio uzeti servis četiri godine mlađem tenisaču i povesti 2-1.

Četvrti set bio je puno uzbudljiviji i neizvjesniji te je krenuo odličnim breakom Čilića, no 105. igrač svijeta je uspio vratiti break za 2-2. Nakon mnoštva break prilika u nadolazećim gemovima Čilić je uspio napraviti break kod rezultata 5-5 te zatim odservirao bez izgubljenog boda za prolazak u četvrtfinale Wimbledona i najvjerojatnije novu priliku da konačno svlada i Novaka Đokovića.

Ponovno protiv Đokovića?

Čilić je 'ispalio' 21 as, no napravio je previše neprisiljenih pogrešaka, čak 40 i upravo je taj segment igre držao Kudlu u meču. Uspije li Marin to 'prepoloviti' u četvrtfinalu te podigne li agresivnost u svojoj igri, s puno većim bi se šansama mogao nadati i polufinalu.