Komentari 7

Vrlo dobar dan u Montrealu: Uspješni Dodig, Čilić i Karlović

1

Marin Čilić je pobijedio Seppija, Ivan Dodig je bio bolji od Chardya, a Ivo Karlović od Monaca. Ivo se najviše namučio, meč je išao čak do tie-breaka trećeg seta

Hrvatski tenisači Ivo Karlović i Ivan Dodig izborili su pobjede u prvom kolu ATP turnira iz Masters serije 1000 koji se ovog tjedna igra na terenima kanadskog grada Montreala...

Ivo Karlović odigrao je jedan sebi svojstven susret u tri seta koji je završio gustom pobjedom protiv Argentinca Juana Monaca u tie-breaku trećeg seta. Prvi set odigran je vrlo čvrsto s obje strane, te je igrač na servisu bez problema rješavao svoje gemove. Set je otišao u tie-break u kojem je Argentinac napravio rani mini-break, da bi do kraja seta još jednom to ponovio i s uvjerljivih 7-2 uzeo prvu dionicu.

Karlovića nije previše zasmetao gubitak prvog seta pa je odmah na početku drugoga oduzeo servis Monacu za 2-0 da bi nekoliko minuta kasnije potvrdio break zadržavanjem svojeg početnog udarca. Hrvatski tenisač ponovno je oduzeo servis Argentincu u šestom gemu drugog seta (5-1), da bi već u idućem Monaco smanjio zaostatak na samo jedan break. Karlović je u drugom servisu za set bio uspješniji i poravnao rezultat na 1-1.

U trećem setu Karlović je imao pet prilika za obrat međutim nijednu nije uspio realizirati pa je odlučujući set otišao u 13., odlučujuću igru. U njoj je Karlović, baš kao i Monaco u prvome setu, napravio rani mini-break te ga držao sve do 6-4 i dvije meč lopte. Hrvatski tenisač napravio je dvostruku pogrešku na servisu za meč i ponudio Monacu priliku da poravna rezultat tie-breaka na 6-6. Međutim, Monaco to nije učinio, Karlović je ovojio idući poen, a ujedno i set rezultatom 7-5 u tie-breaku.

Drugi hrvatski tenisač Ivan Dodig odigrao je gotovo savršen susret protiv Francuza Jeremyja Chardyja pobjedivši ga sa 6-3, 6-4, ne dozvolivši mu pritom nijednu break loptu. U prvome setu Dodig je Francuzu prepustio tek pet poena na svom servisu, dok je na prijemu osvojio 12 što je bilo dovoljno za jedan break u osmome gemu prve dionice. Drugi set bio je za nijansu tvrđi od prethodnog, ali je svejedno jedan oduzeti servis Francuzu u sedmome gemu bio dovoljan da Međugorac upiše pobjedu i osigura si kartu za susret protiv drugog tenisača svijeta Rafaela Nadala. Ivo Karlović tek mora saznati svog protivnika iz susreta između Nijemca Petzschnera i Francuza Simona.

Hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom protiv Taljana Andreasa Seppija plasirao se u drugo kolo ATP turnira iz Masters serije 1000 koji se ovog tjedna igra na kanadskom betonu u gradu Montrealu…

Marin Čilić nastavio je s vrlo dobrim igrama kakve je bio pokazivao u Umagu kada je sa 7-5, 6-4 pobijedio talijanskog tenisača Seppija u prvome kolu turnra u Montrealu. Hrvatski je tenisač vrlo brzo u prvome setu napravio break prednosti, međutim jednako tako Seppi je uzvratio i poravnao na 3-3. Obojica tenisača držala su svoj servis do 5-5 kada je Čilić napravio break koji je odlučio prvi set, a možda i cijeli meč. Hrvatski tenisač zadržao je svoj servis za osvajanje prvog seta rezultatom 7-5.

To kao da je slomilo Seppija koji je već u prvome gemu drugoga seta ponovno pokleknuo na svom servisu i Čilić je ubrzo vodio s 2-0. Do kraja seta svaki je tenisač još po jednom napravio break što je bilo dovoljno da hrvatski tenisač osvoji i drugi set, te se plasira u drugo kolo turnira u kojem ga čeka Argentinac Juan Martin Del Potro.

Argentinac je vrlo uvjerljivo savladao finskog tenisača Jarkka Nieminena sa 6-4 i 6-0, te je potvrdio da će ovoga ljeta na američkome betonu biti teška prepreka za svakog tenisača. Ako Čilić bude igrao na razini na kojoj je igrao u Umagu trebao bi to biti dobar susret drugog kola koji je na rasporedu danas (utorak) kao posljednji meč dana, ne prije 01.30 u noći.