Komentari 167

'Barakude' su potopile 'ajkule': Hrvatska je u polufinalu SP-a!

1

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ušla je u sedmo polufinale na SP-ima. U 1/4 finala u Kazanju "barakude" su u fantastičnoj utakmici nadvisile Crnu Goru 10-4

Nikad Hrvatska nije izgubila od Crne Gore na svjetskim vaterpolskim prvenstvima. "Ajkule" nisu uspjele prekinuti niz ni u Kazanju, gdje su "barakude" izborile ulazak među četiri najbolje svjetske reprezentacije!

Fantastičnom utakmicom, ponajviše u prvom poluvremenu u kojem su zabili četiri gola i sačuvali praznu mrežu, izabranici Ivice Tucka slavili su 10-4 i prošli u peto uzastopno polufinale na SP-ima, sedmo ukupno.

Već nakon uvodnih nekoliko minuta bilo je jasno da će to biti rovovska bitka dvaju ponajboljih reprezentacija svijeta, a u prvoj četvrtini pao je tek jedan gol. U mrežu Crnogoraca zabio ga je Antonio Petković.

Hrvatska se nastavila sjajno braniti i u drugoj četvrtini ukupno obranivši četiri napada s igračem manje, a na predah smo otišli s velikih 4-0 zahvaljujući golovima Petra Muslima, Luke Bukića i Frana Paškvalina.

Muslim je početkom drugog dijela digao hrvatsku prednost na nestvarnih 5-0, a Crnogorci su se mini-serijom vratili na 5-2 preko Mrduljana i Klikovca. No nisu imali snage za preokret. Bolje rečeno, nisu mogli preko raspoloženih "barakuda".

Do kraja treće dionice poentirali su Bukić i Paulo Obradović, a Klikovac je još jednom pogodio za 7-3. Ako je i bilo kakve nade za obrat u zadnjoj dionici utakmice, ubio ju je Josip Pavić obranivši peterac Janoviću (ukupno 17 obrana!) nakon kojeg je Muslim nezaustavljivo pogodio za 8-3.

Završnica utakmica prošla je u ne previše zainteresiranoj igri na obje strane, pa je Hrvatska rutinski sačuvala veliku prednost i s 10-4 otišla u polufinale SP-a, gdje je očekuje još jedna stopostotna momčad SP-a, Grčka, koja je pobijedila Australiju 12-11. Polufinale je na rasporedu u četvrtak.