Komentari 79

Potop "barakuda" u Bergamu: Rudićev Brazil slavio 7 razlike!

1

Ratko Rudić proslavio je naš vaterpolo, a sad je zapaprio reprezentaciji u Svjetskoj ligi. Nevjerojatno lošu utakmicu odigrale su "barakude" i izgubile od Brazila 17-10

Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je završni turnir Finine Svjetske lige katastrofalnom utakmicom protiv Brazila, kojemu je izbornik najtrofejniji svjetski vaterpolski trener Ratko Rudić. "Barakude" su u skupini A izgubile čak 17-10 (3-3, 6-2, 6-1, 2-4).

Utakmica je počela u izjednačenom ritmu, nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 3-3. Očekivala se eksplozija Hrvatske, koja je u prvom dijelu natjecanja nanizala osam pobjeda u osam utakmica, među kojima su bile dvije pobjede nad jakim Talijanima i Crnogorcima. Ali nije išlo.

Izabranici Ivice Tucka raspali su se već u drugoj četvrtini koju su Brazilci dobili čak 6-2. Ako je taj rezultat bio posljedica tek loših osam minuta naših, nakon treće dionice to se definitivno nije moglo reći. Rudićevi su vaterpolisti zabili novih šest golova, a primili jedan za vodstvo od nestvarnih 15-6 na ulasku u zadnju četvrtinu.

Hrvatska se u samom finišu uspjela koliko-toliko konsolidirati i doći do dvoznamenkaste brojke golova, ali više od visokog poraza 17-10 nije išlo.

Paulo Obradović, Antonio Petković, Luka Lončar i Maro Joković zabili su po dva gola za naše, a nezaustavljiv je na drugoj strani bio Adrian Delgado, strijelac čak pet komada. Josip Vrlić, hrvatski Brazilac, dodao je tri, baš kao i Felipe Berrone.

Do kraja prvog kruga Hrvatsku očekuje utakmica protiv Mađarske u srijedu, koja će biti 600. u povijesti hrvatske reprezentacije. Nakon nje Tuckovi igraju protiv Kine (četvrtak). Svih osam reprezentacija prolazi u četvrtfinale, a preliminarni dio odlučit će tko će na koga u nokaut-fazi. U drugoj su skupini Srbija, Australija, domaćin Italija te SAD.