To je to što me zanima!

Stanari sami uredili zapuštenu površinu ispred zgrade u Splitu

Poduzetni stanari zgrade u Splitu pokazali su da se ne mora baš za sve čekati da se pokrene netko iz gradske uprave. Zasukali su rukave i sami uredili zapuštenu površinu ispred zgrade
Vidi originalni članak

U vremenima kada se briga za javni prostor često prepušta gradskim službama, jedna inicijativa iz splitskog kvarta Spinut pokazuje da i dalje postoji snaga u lokalnoj zajednici.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Stanovnici zgrade u Ulici fra Bone Razmilovića odlučili su uzeti stvar u svoje ruke i zapuštenu zelenu površinu ispred svog ulaza pretvoriti u uredan i ugodan vrt, piše Dalmatinski portal.

Njihova akcija, koja je trajala nekoliko dana, uključivala je temeljito čišćenje, uklanjanje korova i otpada te sadnju novih biljaka.

EGZOTIKA U VIŠNJEVCU FOTO Pogledajte bajkoviti vrt kod Osijeka: Ivan i Đurđica su sve napravili sami!

Prostor koji je donedavno bio zanemaren sada je postao mali, uređeni park koji uljepšava svakodnevicu ne samo stanarima zgrade, već i svim prolaznicima. 

Idi na 24sata

Komentari 3

  • Jopazg 24.06.2026.

    Neobicno za njih i za svaku pohvalu!🇭🇷

  • Donny i Bibby 24.06.2026.

    sada ce to torsidasi unistiti i staviti grafiti torsida 1950

  • ulicabraćešupakrijeka 24.06.2026.

    tako treba biti posvuda

Komentiraj...
Vidi sve komentare