To je to što me zanima!

Petrov: Smanjili smo dug u Metkoviću za 6,4 milijuna kn

U prvih sedam mjeseci nove vlasti svi gradski zaposlenici su na minimalcu, pa i gradonačelnik, čija je plaća 3600 kuna. Zamjenici gradonačelnika su volonteri
Vidi originalni članak

Gradonačelnik Metkovića, Božo Petrov, u ponedjeljak je na konferenciji za medije rekao kako je gradski dug smanjen za 6,4 milijuna kuna. U sklopu mjera štednje je svim gradskim zaposlenicima plaća smanjena na minimalac.

Petrov je istaknuo kako su naslijedili dug od 17,6 milijuna kuna, a kaže kako su radikalni rezovi urodili plodom.

- Toliko smanjenje duga omogućuje nam da možemo jednostavnije planirati izvršenje proračuna te ulaganje u poduzetničke i razvojne projekte. Stoga nećemo i dalje moći istom dinamikom smanjivati dug Grada nego ćemo naglasak staviti na projekte do kojih možemo doći bez konopaca oko vrata i s mogućim ovrhama, kakva je situacija bila prvih mjesec dana - kazao je Petrov.

U prvih sedam mjeseci nove vlasti svi gradski zaposlenici su na minimalcu, pa i gradonačelnik, čija je plaća 3600 kuna. Zamjenici gradonačelnika su volonteri, a vijećnička naknada je samo jednu kunu.

Božo Petrov je posebno naglasio i dobrovoljni angažman građana Metkovića u sportskim i kulturnim aktivnostima, što je također doprinijelo uštedi značajnih novčanih sredstava.

Idi na 24sata

Komentari 185

  • damac22 09.01.2014.

    Osobno poznajem gospodina Petrova i iskreno cu vam napisati par riječi o njemu! Čovjek koji liječi ljude u Metkoviću i ne uzima nikakvu naknadu, sijećam se izborne noci i poziva jedne njegove mlade pacijentice koja je imala problema sa nesanicom i njegov razgovor sa njom traje dok ona ne zaspne negdje između 1-2h, a čovjek postao gradonačelnik! Bozo Petrov je čovjek koji nikad nikoga nije prevari slagao i iznevjerio! BOZO PETROV je rođeni pobjednik!

  • leo@ 08.01.2014.

    svaka čast,skidam kapu...nek se taj isti gradonačelnik kandidira na mjesto premijeraili predsjednika i ja mu prvi dajem svoj glas i ne samo to,volontirat ću u njegovoj kampanji potpuno besplatno...takve ljude trebamo i jamčim da bi za minimum 5 godina očistili sve dugove i živjeli bolje nego Švicarska...još jedanput svaka čast gradonačelniče!!!

  • ostavinko 08.01.2014.

    to je to.konacno.ima nas.samo da u zagrebu izaberu takvog covjeka.bitno da je krenulo,samo da se ovaj narod vise probudi.svaka pohvala gradonacelnice.treba pitati damba da li je spreman umrijeti.

Komentiraj...
Vidi sve komentare