Dobio sam informaciju da me Vlada razriješila. Ista Vlada me predložila, vrlo korektno sam odradio ovo razdoblje, ista Vlada ima pravo predložiti razrješenje, što je danas i napravila. Mislim da sam kroz ovaj period odradio vrlo korektan posao u interesu Hrvatskih šuma i u vidu transparentnosti i u vidu zaštite interesa Hrvatskih šuma. Vjerujem da će nova Uprava nastaviti reforme koje smo mi započeli. Ne, ne zamjeram nikome ništa, ni govora. U segment političkih dogovora ne bi ulazio, moje je da radim u interesu Hrvatskih šuma, tako sam i radio - rekao je smijenjeni Nediljko Dujić za 24sata i dodao kako će obavijestiti javnost kad dođe vrijeme za znati što će on raditi sada.
Vlada je ranije na zatvorenom dijelu sjednice razriješila cijelu upravu Hrvatskih šuma na čelu s Nediljkom Dujićem, neslužbeno nam je potvrđeno. Osim njega je predloženo i razrješenje druga dva člana uprave, Igora Fazekaša i Ante Sabljića. Sva trojica su iz HDZ-a.
Kako doznajemo iz Vlade, bit će formalno razriješeni s danom stupanja novog ministra u Skupštinu tvrtke.
- Smatrali smo da u ovoj situaciji nije u redu da ode samo Dujić, nego svi. Želimo clean start u upravu Hrvatskih šuma s obzirom ja velik broj prijepora, obračuna, kritika koje su bili u javnosti. Stvorila se loša atmosfera – saznajemo iz Vlade.