To je to što me zanima!

'Sve smo napustili, kuću, ovce, 30 krava. Nismo ništa spasili...'

Desetak ljudi i dalje je odbijalo otići iz svojih kuća u Gunji i Rajevu Selu iako su ta mjesta potpuno poplavljena. Jelu Markoljević, iz Gunje, su doslovno iščupali iz kuće
Vidi originalni članak

Jelu Markoljević, baku iz Gunje, u ponedjeljak su doslovno iščupali iz njene kuće, u kojoj je dva dana stajala u vodi i kroz prozor pokušavala nekoga dozvati u pomoć.

Sa spasiocima iz Hrvatske gorske službe spašavanja bio je i naš fotoreporter, koji je pomogao u njezinu prebacivanju na kopno. Jela je bila u vrlo lošem stanju i odmah su je vozilom Hitne pomoći odvezli u Dom zdravlja u Županji.

Odbijali evakuaciju pa i po cijenu života

U ponedjeljak  je desetak ljudi i dalje odbijalo otići iz svojih kuća u Gunji i Rajevu Selu iako su ta mjesta potpuno poplavljena. Odvjetnik Muhamed Lišić, koji je već prije napustio Gunju, pokušao je u ponedjeljak sa spasiocima otići po brata Redžu, koji opet, ni po cijenu života, nije htio napustiti rodni dom.

- Molio sam ga da napusti kuću, ali nije me htio poslušati. I on je priznao da se više nema što spašavati, ali, tvrdoglav kakav jest, samo mi je rekao da, kad nije do sada otišao, onda ni neće - ispričao je Lišić.

Policija je počela primjenjivati strogu zabranu boravka na poplavljenim prostorima te će sve stanovnike prisilno evakuirati.

Sve smo napustili, kuću, 30 krava, ovce, svinje, jariće. Nije bilo šanse da išta spasimo. Svi me pitaju zašto sam ostala s djecom u kući. Teško mi je objasniti jer se sve dogodilo u nekoliko minuta. Odjednom je naletjela bujica. Voda je doslovno svake minute rasla po jednu stepenicu, ispričala je Helena Voloder

Pomažu i pripadnici HGSS-a, njih 60 iz cijele zemlje. Više od 15.000 stanovnika napustilo je svoje domove u Rajevu Selu, Račinovcima, Gunji, Bošnjacima, Vrbanji i Drenovcima.

U sjedištu Crvenoga križa u Županji zatekli smo i uplakanu Helenu Voloder, majku četvero djece, koja je jučer poslijepodne među posljednjima evakuirana iz Gunje. Kaže da je sa sobom ponijela samo dokumente, a u Gunji joj je ostao cijeli život.

- Sve smo napustili, kuću, 30 krava, ovce, svinje, jariće. Nije bilo šanse da išta spasimo. Svi me pitaju zašto sam ostala s djecom u kući. Teško mi je objasniti jer se sve dogodilo u nekoliko minuta. Odjednom je naletjela bujica. Voda je doslovno svake minute rasla po jednu stepenicu - ispričala je Helena, koja se u Crvenom križu opskrbila odjećom barem privremeno. Vjeruje da će vrlo brzo ponovno biti u svojoj kući u Gunji.

Evakuirani su i stanovnici četvrti Josip Rimac u Slavonskom Brodu. Smješteni su u privatnim kućama, staračkim domovima te sportskim dvoranama osnovnih škola u Županji, Gradištu i Cerni.

Na ulazu u Rajevo Selo nastala je kolona od oko 50 automobila koji su dosad odvozili pomoć ljudima koji su ostali u kućama, ali od ponedjeljka to više nije moguće.

Idi na 24sata

Komentari 106

  • ljubazan 21.05.2014.

    Da smo i malo pametni,od životinja bi mogli jako puno naučiti !!!" Tko poznaje ljude taj voli životinje "

  • ljubazan 21.05.2014.

    Kada se tako nešto strašno desi,svi padamo u nesvijest,kada se osvijestimo,ponovo postajemo pohlepni,bezobrazni,bahati,nestrpljivi,nepravedni, samo dvije vrste bića su na svijetu,koja se međusobno istrebljuju,"ne ljudi i Štakori "Čovjek je čovjeku vuk" !! Poslije smrti nema kajanja !!

  • milan jovan i ostali dolje 20.05.2014.

    Ljudi od plakanja nema ništa,organizirajte se i krenite put Slavonije ljudi će vas trebat.

Komentiraj...
Vidi sve komentare