To je to što me zanima!

Turistički najam očito više neće biti tako isplativ i lagan

Uvodi se i jedinstveni broj bez kojeg nema iznajmljivanja, neplaćanje turističke pristojbe razlog je za ukidanje rješenja, a pokušava se suzbiti i lažno prijavljivanje rodbine i rođaka pod krinkom najma na crno
Vidi originalni članak

Nakon povećanja paušala koji plaćaju vlasnici stanova i apartmana za turistički najam, uvođenja poreza na nekretnine i propisivanje suglasnosti dvije trećine stanara za takav najam u stambenim zgradama, vlasnike čekaju nove tektonske promjene.

Ovaj sadržaj dostupan je samo 24sata PLUS+ korisnicima na portalu

Neometano uživanje u 24sata sadržaju i brojne pogodnosti dostupne su na originalnom članku.
Idi na 24sata

Komentari 3

  • crni rižot 28.06.2026.

    Vlada je nemoćna u rješavanju problema . Problem je najam na crno ,a njega neće nikada riješiti .

  • cvrsnica 27.06.2026.

    Konacno i oni da pocnu placat porez

  • ptica neznalica 27.06.2026.

    Turizam su stvorili mali iznajmljivači. Sad to treba uništiti. Znam da postoje mali iznajmljivači s velikom zaradom, ali njih je tek 1%. Osobno ne iznajmljujem, jer mi se to ekonomski gotovo ne isplati. Da bi se iznajmljivanje isplatilo u prosjeku popunjenost mora biti oko 60 dana. Trenutno je većina iznajmljivača ispod tog minimuma.

Komentiraj...
Vidi sve komentare