Ademi debitirao za novi klub: Odmah je izborio jedanaesterac

Dinamov legendarni kapetan Arijan Ademi (31) odigrao je prvu utakmicu za novi klub Beijing Guoan. Njegova momčad je remizirala na domaćem terenu s Meizhou Hakkom (1-1).

Prije mjesec dana je ispisao posljednju stranicu u svojoj 13-godišnjoj eri u Dinamu. Oprostio se u stilu, pobjedom protiv Rijeke, suznih očiju oprostio se od svog Maksimira i vjernih navijača pa teška srca otišao u Kinu.

Bilo je neobično gledati ga u dresu na kojem nema Dinamova grba, vjerojatno je i njemu samome bilo čudno, ali Ademi je odigrao solidnih 90 minuta u debiju. Trebat će mu neko vrijeme da se adaptira na novu kulturu, jezik i nogomet.

Gosti su poveli 1-0 u 19. minuti golom Chuguyi Yea, a na konačnih 1-1 izjednačio je Xizhe Zhang iz jedanaesterca kojeg je izborio upravo Ademi.

Iako je u službenim formacijama bio uvršten u napad, makedonski reprezentativac odigrao je susret na svojoj prirodnoj poziciji u veznom redu.

Dinamo je njegovim odlaskom jako puno izgubio, ostao je bez lidera i karakternog vođe kakvog je danas teško pronaći. No, zato su Kinezi jako puno dobili. Beskompromisnog borca koji se nikad ne predaje.