Morat će bolje u Budimpešti: Dinamo remizirao s Fradijem

Dinamo je u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka remizirao s Ferencvarošom (1-1) na Maksimiru. Modri su poveli nakon majstorije Danija Olma u 7. minuti, a Mađari su izjednačili preko Sigera u 60. minuti

Trebala je to biti još jedna bajna maksimirska večer. Oko 15 tisuća ljudi na tribinama, Dani Olmo koji zabija već u 7. minuti nakon prave majstorije, no nakon toga kao da je netko stisnuo kočnicu, zaustavio vrijeme i poništio sve. Dinamo se skroz povukao, prepustio inicjativu Ferencvarošu koji nije znao što napraviti s loptom.

KOMENTAR Tko je stisnuo kočnicu? Jurili sedam minuta pa onda - stali!

Bilo je to milijun dodavanja od stopera pa do stopera, a do gola su tek stigli i to nakon velike sreće. Livaković je obranio, a Siger pospremio u mrežu. Moglo se i moralo bolje, začuđuje taj pad u igri koji se dogodio u prvom poluvremenu pa i u drugom sve do 60. minute. No, iako Mađari imaju pozitivan rezultat uoči uzvrata, Dinamo je pokazao da je opasniji i konkretniji od Ferencvaroša koji, osim gola, nije pokazao baš ništa.

IZJAVE Bjelica: Nemojte biti tužni pa nije nitko umro. Proći ćemo...

Već u 3. minuti udarcem sa 16 metara je zaprijetio najskuplji igrač Dinama Olmo, ali je vratar Dibusz bio spreman. No, u 7. minuti izvanredna akcija Oršića i Olma rezultirala je vodstvom Dinama. Oršić je proigrao Olma, a Španjolac je prvo proturio loptu kroz noge braniču Sigeru i potom neobranjivo pogodio sami kut mađarskih vrata. U 45. minuti Hajrovićev pokušaj iskosa završio je u bloku, a u sudačkoj nadoknadi nakon kornera šut glavom Ademija otišao je tik pored vratnice.

ANKETA Ferencvaroš spasili centimetri: Je li cijela lopta bila iza linije?

Mađari su puno odlučnije krenuli u drugo poluvrijeme i 59. minuti su izjednačili iz svog prvog opasnijeg naleta prema Dinamovu golu. Na povratnu loptu naletio je Nguen, čiji je šut s desetak metara Livaković obranio, no odbijenu loptu je Siger glavom uputio prema mreži. Dino Perić je uspio izbaciti loptu, no glavni sudac je procijenio da je ona prešla gol-crtu.

Nakon tog gola je na terenu postojala samo jedna momčad. Dinamo je neprestano napadao, svaki njihov pokušaj bio je opasnost za goste, no na kraju su se uspjeli izvući i vratiti se natrag u Budimpeštu s pozitivnim rezultatom (1-1) uoči uzvrata koji je na rasporedu za tjedan dana na Groupama Areni koja će biti ispunjena do posljednjeg mjesta...