Dinamov uragan u pet minuta! Plavi u 3. pretkolu Lige prvaka

Dinamo je u Beršebi odigrao s domaćinom Hapoelom 2-2 i tako potvrdio veliku pobjedu iz Maksimira i prošao u treće pretkolo Lige prvaka. Strijelci za Modre u uraganskih pet minuta bili su Budimir (49') i Hajrović (54')...

Dinamo je uspješno apsolvirao prvu prepreku prema svojem glavnom cilju odigravši 2-2 u Beršebi kod Hapoela te su s ukupnih 7-2 prošli u treće pretkolo Lige prvaka. Modri su jako loše i pomalo podcjenjivački ušli u utakmicu, a to ih je nakon prvog dijela dovelo do zaostatka od 0-2, no onda kreće uragan čiji su glavni akteri bili Budimir i Hajrović te osigurali prvaku hrvatske miran završetak utakmice.

Izraelci su utakmicu ušli onako kako se očekivalo, sa stavom da nemaju što izgubiti, a to im je ubrzo donijelo prednost. Ubacio je iz kornera Biton, a najviši u skoku bio je Ogu. Igrači Hapoela su po velikoj vrućini nastavili pritiskati i to im se potpuno isplatilo u 34. minuti nakon što su poveli 2-0 autogolom Stojanovića. Dinamo je jako loše igrao, a njihova obrana nije baš ulijevala samopouzdanje sa svojim reakcijama te je Bjelica mogao biti jako zabrinut uoči nastavka utakmice. No, previše brige tu nije bilo, jer su Modri imali veliku prednost iz prve utakmice.

A onda u drugom dijelu uraganski Dinamo pokazuje tko je gazda. Prvo je Budimir u 49. minuti smanjio rezultat nakon majstorskog dodavanja Danija Olma, da bi potom i Izet Hajrović stišao ambicije Hapoela i osigurao Dinamu miran završetak utakmice.

Dinamo je tako s uvjerljivih 7-2 u oba susreta prošao u treće pretkolo, a tamo će igrati protiv pobjednika iz dvoboja Midtjyllanda i Astane. Momčad iz Kazahstana je u prvoj utakmici kod kuće pobijedila 2-1...