Bod s desetoricom: Hajduk se provukao u Vinkovcima

U devetom kolu Prve HNL Hajduk i Cibalia odigrali su 0-0, no domaćin je bio bliži pobjedi. Splićani su od 23. minute igrali bez isključenog Josipa Skoke

Idemo, Ibra, daj, vikao je uz aut-liniju Edoardo Reja. Ponavljao je iz sveg glasa tih nekoliko riječi hrvatskoga koje je naučio, pomagao mu je i pomoćnik Tudor. Ali igrači kao da ga nisu doživljavali, što je on više vikao, Hajduk je konfuznije izgledao. Izostancima oslabljena Cibalia ni u jednom trenutku nije željela čuvati rezultat, pokušavali su domaćini igrati. I uspjevalo im je to češće nego Splićanima, iako je njihova igra bila daleko od idealne.
Veliku šansu dao je Cibaliji u 23. minuti iskusni Josip Skoko. Bez posebnog razloga u duelu je opalio šamar domaćem braniču i sudac Vučkov istoga je časa izvadio crveni. Tek se vratio u momčad nakon ozljede, nije baš da je ovo uobičajen potez čovjeka od 33 godine. Hajduk je ionako bio bez pravih napadača, još je sad Reja morao i povući Ibričića iz špice u vezu, ostaviti Anasa samoga naprijed.
S igračem više Cibalia je u nastavku utakmice izgledala bolje od Hajduka, opasnije i aktivnije. Da nije Danijel Subašić nekoliko puta sjajno reagirao, teško bi Splićani izvukli i ovaj jedan bod. Reja je pokušavao probuditi momčad uvođenje Tičinovića, djelomično i uspio, ali do gola je Hajduk teško mogao. Šansa Ibričića u završnici jedina je ozbiljnija situacija slabog Hajduka. Cibalia je željala pobjedu, ali zbog boda nitko neće tugovati.